• Beauty  • Kosmetická řada Cannabellum by KOKI očima redakce Dailystyle.cz

Kosmetická řada Cannabellum by KOKI očima redakce Dailystyle.cz

Jistě jste zaregistrovali novou kosmetickou řadu, pod taktovku známé české beauty influencerky Koki a české kosmetické firmy, Cannabellum by KOKI. Česká firma Cannabellum se zaměřuje na přírodní kosmetiku a vsází na revoluční CBD. Řadu, která byla uvedena začátkem listopadu, jsme měli možnost u nás v Dailystyle.cz testovat a nyní přicházíme s našimi postřehy.  

Přírodní kosmetická značka Cannabellum má ve svém portfoliu již mnoho produktů. Značka se zaměřuje na výrobu a prodej přírodních kosmetických produktů, a některé z nich nesou i označení BIO. Dá se tedy říci, že kvalitním složením jen disponují, navíc si zakládají na konopných olejích a CBD, které přidávají do jejich produktů a zaštiťují tím tak svou značku. Nová řada s influencerkou Koki – Cannabellum by KOKI skrývá ve svém portfoliu produkty pro péči o pleť a tělové mléko. Jsou určeny pro všechny typy pleti, nicméně my jsme je testovaly na dvou typech – normální a suché s velkými známkami dehydratace.

Essential Energy Cream (50 ml)

Pleťový krém Energy má za svůj hlavní cíl jediné – rozzářit vaši pleť a dodat jí znovu pořádnou dávku energie. Hned po prvním vyzkoušení můžeme říct, že takto vyživenou, „napapanou“ pleť jsme dlouho neměly. Jemná textura se během pár sekund vstřebá, což je velké plus pokud další vaše kroky směřují k make-upu. Co nás navíc dost překvapilo, byla parfemace produktu. Jemná a celkově i dost svěží parfemace produktů (připomínalo nám to čerstvě strouhanou citronovou kůru) ráno, i večer, byla jen ku prospěchu. Tento krém podle nás ocení opravdu i ta nejsušší pleť, která kvůli například velké dehydrataci může působit až mdle.

Nourishing Moisturizer (50 ml)

Vyživující hydratační krém ráno zajistí dostatečný přísun vitamínů, minerálů a dalších přidaných přísad. Je veden jako denní krém, s čímž se dá souhlasit. Má výrazně lehkou texturu, ráno obličej nezatěžuje, ba naopak. Krém má (pro někoho bohužel) gelovou konzistenci, proto na suché pokožce neodvedl tolika dobré práce jako Energy krém. Většího úspěchu se tedy dočkal při testování na normálním typu pleti. Ač někomu se suchou pokožkou může na pleti vyhovovat, v tomto případě jsme zastánci hesla „sto lidí, sto chutí“. Krém se díky své jemnosti a lehkosti ráno rychle vstřebává a v našem případě pouze u normální typu pleti dokáže hydratovat pokožku a připravit ji na celodenní zátěž.

Face Serum (50 ml)

Pleťové sérum je pro nás vždy svatý grál mezi skincare produkty, a byly jsme opravdu zvědavé, co nám toto sérum přinese. Nechyběla jemná gelová textura, která na pleti působila velmi lehce. V tomto případě, jelikož je sérum předskokanem krémů, sedla textura oběma typům pleti. Sérum, které je bohaté na CBD a konopný olej, pleť hydratovalo a zaznamenaly jsme i lehké známky vyhlazení. Používaly jsme jej ráno i večer po vyčištění pleti (před ním ještě dočistily tonikem) a před nanesením krému. Závěrem ale musíme konstatovat, že produkt nás přes tyto klady nijak zvlášť nenadchl. V rutině ho samozřejmě používat budeme v kombinaci s krémy, ale očekávat převratné zázraky se dvakrát nedá.

Cleansing Foam (200 ml)

Na co jsme se ale opravdu těšily, byla čistící pěna s CBD, kurkumou a panthenolem. A to už jen kvůli složení. Panthenol je znám hlavně díky svým zklidňujícím účinkům a můžeme potvrdit, že tomu bylo i s touto pěnou. První den, dva, s ní suchá pleť trochu bojovala a to kvůli vysoušení pokožky. Při dalším používání se situace obrátila a obě typy pleti s ní byly jen spokojené. Pěna je opět velmi lehká a dokáže pleť vyčistit raz dva. Velmi pozitivní účinek jsme ale shledaly v hloubkovém vyčištění naší pokožky. Čistící pěnu jsme milerády zařadily do naší denní rutiny, a to jak ráno, tak večer. Oblíbily jsme si ji i za použití sonického kartáčku, kdy se efekt čištění ještě prohloubil.

Body Lotion (200 ml)

Posledním námi testovaným produktem a i posledním produktem této řady je tělové mléko. Ohledně tělových mlék, krému jsou lidé často nároční. Očekáváme většinou důkladnou hydrataci a hebkou pokožku, která ale bude „ready“ v co nejlepším čase. V případě tělového mléka Cannabellum by KOKI jsme byly příjemně překvapeny, že naše všechna očekávání se naplnila. Největším plusem je konzistence, která zajistí rychlé vstřebávání. Opět zde musíme vyzdvihnout příjemnou parfemaci, která je totožná s parfemací u Energy krému. Mléko si krásně poradilo i s velmi suchou pokožkou, která nás v tomto zimním období trápí. Velké plus jsme našly i v okamžiku, kdy jsme si mlékem natřely nohy po epilaci či holení a dočkaly jsme se nezarudlé pokožky.

Shrnutí na závěr. Produkty z řady Cannabellum by KOKI jsme si vcelku oblíbily. Svatou trojicí se pro nás stal Energy krém, čistící pěna a body lotion, které zajistily revitalizaci pleti a pokožky. V případě čistící pěny pak důkladné vyčištění bez vysoušení. V kombinaci s krémem ze stejné řady nicméně nestojí za škodu ani pleťové sérum. Co pro nás bylo velké plus je jemnost a lehkost produktů, zajišťují tak rychlé vstřebávání se. Díky svému složení a přidaných ingrediencí (bambucké máslo, konopné oleje) se během našeho testování perfektně postaraly o naši pleť a pokožku. 

Nezapomínejme ale na hlavní, že každá pleť a pokožka je jiná a produkty proto každému sednou jinak.

Zdroj fotografií: oficiální fotografie Cannabellum by KOKI, Tomáš Vrána