• Lifestyle  • Top 5 destinací, které si zapsat na svůj wishlist

Top 5 destinací, které si zapsat na svůj wishlist

Pokud jste si i vy dali nové předsevzetí více cestovat, možná se vám budou hodit tipy na zajímavé destinace a místa s nimi spojené.

Pokud vás při cestování odrazuje finanční stránka, věřte nám, že cestovat se dá i docela levně. Dokonce i s kapkou luxusu! Stačí se držet několika pravidel. Nejvíce se dá ušetřit na letenkách a ubytování. U letenek sledujte dostupnost nějakou tu dobu. Ceny letenek dost kolísají, a tak se může stát, že v pondělí najdete letenky za pět tisíc a v úterý už budou za tisíc korun. Buďte vytrvalí a nedělejte ukvapené rozhodnutí. Co se ubytování týče, hostely a AirBnb jsou vždy tou levnější variantou. Pokud najdete ubytování u někoho doma na poslední chvíli, je dost možné, že ho seženete i se slevou.

Kam se ale vydat?

Kostarika

Pokud vás láká Střední Amerika, Kostarika je ideální volbou. Kostarika nabízí spoustu krásných míst, ukrytých v přírodě. Zároveň je považována za jednu z nejbezpečnějších zemí. Ať už se chystáte cestovat sám nebo s někým, můžete být v klidu a cítit se bezpečně.

Kostarika nabízí neskutečné množství vodopádů, slunečných pláží nebo aktivních sopek. Všechny v rozsáhlé přírodě plné exotických a pozor, občas i jedovatých, zvířat. Kostariku můžete navštívit v jakékoliv roční období, protože teploty zde nepadají pod 18 stupňů, a tak se nemusíte bát, že byste mrzli. Je však možné, že zemi navštívíte v takzvaném období dešťů, což by vám mohlo výlet lehce zkomplikovat. Věříme však, že nejste z cukru a ani lehký déšť vás nevyvede z míry!

Určitě byste neměli oželit výstup k aktivní sopce Arenal. Ta se tyčí ve stejnojmenném národním parku, který je plný turistických tras, a tak se nemusíte bát, že byste zabloudili. Cestou narazíte na Národní aprk Monteverde, který je ideální pro poznání deštného pralesa. Je vyznačený turistickými cestami a zároveň vás naprosto vtáhne do nitra. Jako Mauglího. Další chloubou je La Fortuna- veliký vodopád v prostředí mechů a kapradí. Pokud si představujete nějaké pohádkové místo plné tančících víl, vypadá rozhodně takhle!

1, 2-3

Srí Lanka

Srí Lanku najdete ve jihovýchodní Asii, jedná se o ostrovní stát. Najdete v ní různorodé vyžití. Ať už chcete na písečné pláže, do listnatých džunglí nebo mezi čajové plantáže. Dovolenou si můžete naplánovat přesně dle vašich představ a cílů. Na Srí Lance je teplo celoročně, jedná se o tropickou zemi. Co se týče surfování, to si na Srí Lance spíše neužije, a když, budete muset hledat. Vlny zde nejsou moc vysoké, pláže jsou sestupné, a tak jsou vhodné i pro cestování s dětmi.

Pokud vás láká život pod vodou, doporučujeme navštívit Hikkaduwa. Jsou zde korálové útesy, a tak si můžete užít pestrobarevné potápění v ráji. Pláže s hnědým pískem nenajdete jen tak někde, proto se na ně můžete jet podívat do Kalutara. Krom rozlehlých pláží najdete v blízkosti i plno restaurací a obchůdků.

Plno inspirace najdete i ve videu YoutuBerky Stylewithme:

Rakouská jezera

Pokud chcete někam blíže a zároveň chcete načerpat energii z nádherné přírody, Rakouská jezera jsou to pravé. Pro tuto dovolenou se vyplatí jet autem nebo karavanem. Ale kdo by nechtěl na pořádný road trip napříč přírodou? Výhodou je, že si pro dovolenou nemusíte vytěsňovat dlouhý čas, protože se budete pohybovat blízko Česka. A jak si takovou dovolenou zorganizovat? Určitě je dobré si zjistit, na jakých místech můžete parkovat/ stát s karavanem, abyste se vyhnuli případným pokutám a nepříjemnému překvapení. Pokud si nejste jisti, zda na místě můžete přenocovat, najděte si nejbližší kempy, které nejsou drahé. V případě, že se rozhodnete pro přenocování pod širákem či ve stanu, myslete na bezpečnost! Ušetřit se dá připraveným jídlem z domova. Pokud jídlo zavaříte do sklenic, nějakou dobu vydrží a vy ho můžete jednoduše ohřát.

Největší přírodní jezero ledovcového původu se jmenuje Achensee. Bývá označované jako alpský fjord. Jakmile ho uvidíte, bude vám jasné, proč. Připomíná mořský záliv ve Skandinávii. Je obklopen horami a přírodou. Jezero je velmi čisté a vhodné pro koupání. Za navštívení určitě stojí i Neziderské jezero. Je označováno jako rakouské moře. Není hluboké a nachází se uprostřed krásné přírody. Vhodné je pro jachting nebo kanoistiku. Jezero Mondsee je pojmenováno podle svého tvaru, který připomíná půlměsíc. Jedná se o nejteplejší jezero v Horním Rakousku. Je vhodné pro potápění, vodní lyže nebo jachting.

4-6

Santorini

Patří k top řeckým ostrovům. Pokud vás lákají čistá bílá městečka s výhledem na čisté moře, je právě Santorini to pravé ořechové. Santorini vznikl po výbuchu starověkého ostrova Théra, zhruba 1500 let před Kristem. Na ostrově je poměrně draho. Nejlepší čas, kdy ho navštívit je běhěm léta, což není nápad, který budete mít jen vy. Proto se připravte, že nebudete na ostrově sami a potkáte poměrně dost turistů. To samozřejmě není na škodu!

Jestli se ptáte, odkud jsou vyfocené ty slavné západy Slunce nad malebným městečkem, bude to nejspíše město Fira. Díky svému postavení je ideální pro Sluncem zalité fotografie. Zážitkem jsou jen samotné uličky Firy, pokud byste však chtěli vidět některou z památek, navštivte katolický kostel zvaný Tři zvony Firy. Má obvyklou modrou kopuli a bílou fasádu. Cca 12 km od Firy najdete takvzanou Red beach. Svůj název nemá jen tak. Oblázky a skály kolem pláže mají červenou barvu. Písek se skládá z prášku ze sopečné horniny, a tak má lehce načervenalou barvu. Míchá se společně s černým sopečným prachem. A pokud byste malebných uliček neměli dost, zavítejte do Imerovigli. Patří mezi nejvýše postavené města na ostrově, cca 330 metrů nad mořem. Narozdíl od Firy je klidnějším a méně navštěvovaným. Nejlepší výhled najdete na skále Skaros, kde je i bývalá Benátská pevnost.

Kuba

Na Kubě zažijete tu pravou exotiku. Jedná se o Karibský ostrov, na kterém zažijete teplo celoročně.

Určitě vám doporučujeme navštívit hlavní město Kuby- Havanu. Havaně se přezdívá Paříž Karibiku. Pokud vám nevadí, usadit se jen v jednom městě, právě Havana vám to umožní. Nabízí nespočet možností na výlet a vyžití. Ještě neumíte salsu? Právě Havana je to místo, kde byste se ji měli naučit! Najděte si některou z místních tanečních škol a nechte se unášet rytmem Karibiku. Dalším, rozhodně velkým zážitkem je ochutnání pravého kubánského doutníku. Není pochyby o tom, že kvalitnější doutníky než na Kubě neseženete. A tak, ať už jste kuřáci nebo ne, ochutnejte ho! Navštívit byste měli i kabaretní bar Tropicana, ve kterém předvádí svá čísla ti nejlepší umělci. Kuba je ideální pro milovníky života a nočních klubů!