• Beauty  • Krásná a zdravá pleť v pár jednoduchých krocích

Krásná a zdravá pleť v pár jednoduchých krocích

Jak se rychle, ale přesto účinně odlíčit

Krásná pleť, která nepotřebuje make-up… Kdo by o ni nestál? Mít ji můžete i vy, pokud o ni budete správně pečovat. A stavebním kamenem, bez kterého by to nešlo, je její důkladné, a především pravidelné čištění. Dobrou zprávou je, že vám tento krok nemusí zabrat příliš času. Během pěti minut máte hotovo a vaše pleť může zářit! Pokud z pleti neodstraníte nečistoty, které se na ní za celý den nahromadily, kožní maz a zbytky make-upu, stane se hned několik věcí. Bakterie se začnou množit, póry ucpávat a tím pádem i rozšiřovat (což poznáte v podobě černých teček a komedonů), pleť bude mdlá a jako bez života a krémy a séra, za které jste utratili nemalé peníze, nebudou fungovat tak, jak mají (aktivní látky v nich obsažené se totiž přes nečistoty nedostanou do pokožky).Co tedy dělat, aby bylo odlíčení rychlé a splnilo svůj účel?

Vsaďte na olejový základ

Pouze vodou se odlíčit nelze, proto potřebujete k ruce produkt, který na sebe naváže nečistoty a lehce je odstraní z pokožky. Nejrychlejší výsledky přinese produkt s olejovým základem, jako třeba pleťové mléko, odličovací olej nebo olejový balzám. Jejich textura rozpouští líčidla jako mávnutím proutku, a to i ta voděodolná. Postup? Navlhčete obličej, naneste odličovač a nechte 2 – 3 sekundy působit. Pak ho stáhněte vatovým tamponkem. Produkt vybírejte s ohledem na typ a potřeby své pleti. Výhodou olejových odličovačů navíc je, že pokožku vyživí a zjemní, bude pak hezky hebká na dotek. Kolem očí, kde je kůže velmi tenká a náchylná k tvorbě vrásek, postupujte zlehka a pomalu, ať pokožku zbytečně nenatahujete. Na závěr pak obličej ještě opláchněte vlažnou vodou a osušte.

Buďte k pleti šetrní

Nedostatek času nás nutí každou rutinu uspíšit. Co se týče každovečerní péče o pleť, odolejte pokušení ji ve spěchu drhnout nebo ošidit tím, že použijete obyčejné mýdlo! Nehezké zacházení vám totiž vrátí i s úroky. K odlíčení použijte vatové tamponky BEL, jejichž povrch je jemný a na kůži neškrábe. Vyrobené jsou z kvalitní bavlny a mikrovlákna a neuvolňují vatová vlákna. Značka má v nabídce kromě klasických i ekologické tamponky z organické bavlny, které jsou 100% biologicky rozložitelné, a tamponky s aloe vera pro citlivou pleť.

A co potom?

Po odlíčení je dobré pleť také hloubkově vyčistit, což je v podstatě stejný postup, jen jiný použitý kosmetický produkt (v tomto případě tzv. cleanser, který může mít podobu pěny, mléka nebo gelu). Následně pokožku dočistěte a tonizujte tonikem nebo květovou vodou a jako třešničku na dortu na ní naneste váš oblíbený hydratační krém. Jakmile si celou svou beauty rutinu zautomatizujete, nezabere vám víc jak 10 minut denně.