• Lifestyle  • KRB JAKO STYLOVÁ DOMINANTA INTERIÉRU

KRB JAKO STYLOVÁ DOMINANTA INTERIÉRU

Doba masivních krbů zašlých sazemi s černobýlími fotografiemi na bohatě zdobených římsách již dávno pominula. Dnešní krby a krbová kamna se mohou stát ozdobou každého domu či bytu.

A to, ať již se jedná o designové solitéry, jež sluší především moderním, industriálním a minimalisticky řešeným interiérům, kvalitní krbové vložky, kdy je možné tvar a styl krbu přizpůsobit přání zákazníka, až po efektně působící biokrby, jež jsou ideální do všech prostorů, kde je nemožné či obtížné realizovat komín. Dostupné jsou rovněž teplovodní a plynové krby. Uklidňující pohled do plápolajícího ohně si tak může dopřát opravdu každý a kdekoliv!

V posledních letech zažívají velký rozmach především závěsné ocelové krby, jež okamžitě přitáhnou pohled každého návštěvníka. Vybírat přitom můžeme z celé škály tvarů a barev, a to ať již preferujeme strohé a jednoduché tvary, či tíhneme k retro stylu a pastelovým barvám evokujících, dnes již legendární, design šedesátých let.

Krb jako takový je zároveň možné použít k rozdělení interiéru a to jako zakončení předělových příček. Pohled do ohně je tak možné obdivovat ze všech prostor domu či bytu a těleso krbu přitom nijak nepřekáží a působí jako přirozený prvek s nádechem luxusu. Toto řešení je ideální do menších prostor, kde při zařizování zápasíme o každý čtvereční metr.

Opomenuty však nesmí zůstat ani interiéry v klasickém stylu, kde je krb přímo nutností! Při renovaci starých domů postačí zakoupení kvalitní krbové vložky, kterou snadno umístíme do stávajícího tělesa krbu a předejdeme tak zakouřeným stěnám a špinavým oknům, jež byly neoddělitelnou součástí provozu krbů s otevřeným ohništěm.

A v neposlední řadě jsou tu také biokrby, které je možné umístit opravdu kamkoli. Při spalování biolihu vzniká pouze oxid uhličitý a vodní pára, takže tyto krby nepotřebují složité odvětrání a při vhodném umístění mohou působit téměř k nerozeznání od krbů skutečných.

Při výběru krbu, krbové vložky či biokrbu je samozřejmě důležité dbát na kvalitu a proto se vyplácí sázka na prověřené značky. Na českém a slovenském trhu je předním dodavatelem kvalitních francouzských krbů a krbových kamen koncernu Seguin Duteriez společnost Topsys Praha, spol. s r.o, jež realizuje nejen jejich prodej, ale také návrh a stavbu.

Poděkování a zdroj fotografií: TOPSYS s.r.o., H Design by Joe, HOUZZ