• Beauty  • Kruhy pod očima. Jak se jich zbavit jednou provždy?

Kruhy pod očima. Jak se jich zbavit jednou provždy?

Kruhy pod očima je téma, které občas (některé bohužel spíše často) řeší každá z nás, a to ať už se nám objeví po prohýřené noci, po úmorném dni v práci, po náročné noci ve které jsme oka nezamhouřily anebo po náročném čase stráveném s dětmi. Pochopitelně každý nešvar má své řešení, a tak pro vás máme pár cenných tipů, jak s nevzhlednými vaky pod očima hravě zatočíte.

Pitný režim je základ úspěchu

Dodržování správného pitného režimu je to nejmenší co pro svoje tělo a pleť můžeme udělat, tento fakt už asi všechny dobře víme. Pravidelný pitný režim však také skvěle pomáhá redukovat kruhy pod očima – určitě tedy nezapomínejte pít (nejlépe čistou vodu)! A to hodně!

Studené obklady nebo vychlazené sáčky čaje

Tuto radu jsme převzaly už od našich babiček a stále je velice funkční a hlavně dostupná opravdu pro každého. Přiložte tedy kostku ledu zabalenou v látkovém kapesníku pod oči a jemně si s ní oční okolí masírujte, chlad totiž prokrvuje pokožku, takže po chvíli uvidíte velkou změnu k lepšímu. Podobně samozřejmě fungují i gelové chladivé polštářky pod oči, které jsou dnes běžně dostupné téměř v každé drogerii. Skvělou alternativou jsou také vychlazené čajové pytlíky, nejlepší na kruhy pod očima jsou ty od zeleného čaje.

„Vitamínujte“!

Vitamin C, E, K a kyselina listová působí blahodárně na pleť, všechny tyto zázraky najdeme například v listové zelenině, citrusech nebo ořechách. Pokud nejste zrovna milovníkem těchto potravin, nahraďte je alespoň doplňky stravy. Nadopujte se také železem, které redukuje právě tmavé vaky pod očima.

Krémy, emulze nebo séra

Jestliže všechny body zmíněné výše striktně dodržujete a přesto vás neustále „zdobí“ ony nevzhledné pytle pod očima, co takhle přírodě trochu pomoci? Volbou kvalitních přípravků přímo určených na tuto problematiku určitě nešlápnete vedle. Za nás bychom doporučily například osvědčený Remescar – váčky a kruhy pod očima (Benu, 649 Kč). Tento zázrak pracuje s technologií EYESYL, která je unikátní kombinací jílových minerálů a bi-peptid komplexu a pracuje ve 3 krocích – vypíná pokožku, redukuje akumulaci tekutiny a snižuje aktivitu mikro-mimických svalů. Další produkt, který stojí za vyzkoušení je také All About Eyes Serum od značky Clinique (Douglas, 1050 Kč), které okolí očí krásně zklidní, vyhladí, působí proti otokům a zmírňuje váčky pod očima, navíc se díky jeho praktickému balení (15 ml) vejde do každé kabelky.

Laser, chemický peeling, výplně

Žijeme v 21. století, to by v tom byl čert, abychom nemohly využít také práci odborníků. Pokud vám tedy domácí triky ani krémy nestačí, skočte si na jeden ze zmíněných zákroků. Pozor – každá klinika tyto zákroky nenabízí, „googlete“ tedy slovíčka jako „lipotransfer“ nebo chemický peeling pod oči a najděte si zákrok určený vám přímo na míru.

Korektor

Nemůžeme zde nezmínit také nejrychlejší dočasný trik na kruhy pod očima – korektor! Pokud spěcháte do práce a nemáte čas, „naťupejte“ na tmavé kruhy trochu této vychytávky, která vaky spolehlivě ihned zakryje, a můžete rychle vyrazit.

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7