• Fashion News  • Louis Vuitton mění svůj oděvní ateliér k výrobě zdravotnického oblečení

Louis Vuitton mění svůj oděvní ateliér k výrobě zdravotnického oblečení

Francouzská značka Louis Vuitton začala vyrábět zdravotnické oblečení ve svém oděvním ateliéru na pařížské třídě rue du Pont Neuf, kde má značka sídlo a kde vznikají její ready-to-wear kolekce. Vyrobené oblečení poputuje zdravotníkům v šesti pařížských nemocnicích sítě „Assistance Publique – Hôpitaux de Paris“, také známé jako AP-HP (regionální nemocnice pro oblast Paříže a okolí), kteří se v první linii starají o pacienty s Covid-19.

Prostřednictvím této iniciativy solidarity chce Louis Vuitton projevit svou podporu nemocnicím sítě Hôpitaux de Paris, jimž zajistí ochranné pracovní pomůcky. Od dnešního dne se dvacítka dobrovolníků věnuje šití tisíců kusů zdravotnického oblečení pro AP-HP. Zdravotnické oblečení se vyrábí z homologovaných textilií a ve schválených střizích a vzorech. Na základě dohody s AP-HP každý večer celodenní produkce oblečení opouští ateliér na rue du Pont Neuf a míří do šesti pařížských nemocnic: Université Paris-Saclay: Hôpital Antoine-Béclère v Clamart – Hôpital Bicêtre v Kremlin-Bicêtre – Hôpital Paul-Brousse ve Villejuif – Hôpital Ambroise-Paré v Boulogne-Billancourt – Hôpital Raymond-Poincaré v Garches – Hôpital Sainte-Périne v 16. pařížském okrsku.

Zatímco se v současné době veškeré oblečení ručně stříhá v ateliéru na rue du Pont Neuf, od příštího týdne budou dobrovolnice střihačky z řad zaměstnankyň značky Louis Vuitton pracovat také z domova. Zároveň však výroba poběží i v ateliéru. Od 14. dubna přijde vítaná výpomoc v podobě automatizované střihačské linky, díky čemuž bude stříhání ještě rychlejší, což umožní výrazné zvýšení produkce zdravotnického oblečení.

“Jsme hrdí na to, že můžeme pomáhat zdravotnickým pracovníkům tak, jak nejlépe umíme, že můžeme nabídnout své rozsáhlé know-how a kapacity nemocnicím Hôpitaux de Paris a vyrábět pro ně oděvy pro jejich zdravotnický personál. Chtěl bych poděkovat řemeslníkům našeho ateliéru, kteří se dobrovolně účastní této iniciativy, kteří do toho šli s odvahou a pomáhají vybavit pracovními pomůckami zdravotnický personál, který je nutně potřebuje,“ prohlásil Michael Burke, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Louis Vuitton, při své osobní návštěvě ateliéru.

Zdroj fotografií: archiv značky Louis Vuitton

Marketing manager