• Lifestyle  • Last minute únik: Plážová dovolená v Egyptě

Last minute únik: Plážová dovolená v Egyptě

Za okny déšť, na nebi husté mraky a rtuť teploměru nekompromisně pod 10 °C. To znamená jediné. Že na teplo a sluníčko si počkáme zase minimálně půl roku. Pokud ovšem neutečeme do věčně slunečného Egypta.

Abychom byli přesní, v Egyptě prší. Ovšem jen zhruba 6 dní v roce. Takže bez obav napište do vyhledávače “last minute Egypt„ a vybírejte dovolenou. Pokud vám to práce dovolí, vydejte se za sluníčkem a teplem klidně i během české zimy.

Kdy se vydat do Egypta?

V této africké zemi rozeznávají jen 3 roční období. Zimu, v období od 15. listopadu do 15. března, první léto, do poloviny července, a druhé léto, které nastává od půlky července až do 15. listopadu. I když si sem zaletíte v prosinci nebo lednu, brzy pochopíte, že není zima jako zima. Ta egyptská je perfektní pro cestování a poznávání země. Teploty se pohybují do 26 °C a i když se brzy stmívá, dny jsou plné slunce a tepla.

Jakou lokalitu v Egyptě zvolit?

Pobřeží Egypta je omýváno ze severu Středozemním mořem a z východu Rudým mořem. V severní části země vás uchvátí destinace Marsa Matruh. Na východu můžete vybírat mezi několika lokalitami jako je Ain Sokhna, Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Dahab, Taba, Makadi Bay nebo Safaga.

Marsa Matruh

Tato lokalita byla až do roku 2022 určena jen pro domácí turisty. Teď si ale místní bílé pláže a tyrkysově modré moře můžou užívat všichni. Kromě tohoto benefitu je i velkou výhodou blízkost historických památek. Vyrazit můžete do Alexandrie nebo do legendární oázy Síwa.

Ain Sokhna

Tato lokalita se otevřela českým turistům teprve v roce 2023. Pochopitelně zde nechybějí krásné hotely přímo na pláži. Největším plusem letoviska je však fakt, že jde o skvělý výchozí bod pro návštěvu pyramid v Gíze, Velké sfingy i muzea v Káhiře.

Hurghada

Není lepšího místa pro relaxaci a slunění než Hurghada. V tomto letovisku si můžete vybírat z opravdu velkého množství hotelů různých kategorií a velikostí. Můžete se vydat na výlety lodí nebo rozproudit adrenalin při kitesurfingu, windsurfingu či jízdě na vodním skútru.

Makadi Bay

Toužíte-li po romantice ve dvou, volte letovisko Makadi Bay. Pláže s jemným pískem vás budou svádět k lenošení a tyrkysové moře ke koupání. Pod vodou si vaši přítomnost budou užívat hejna malých rybiček a vy se budete kochat pohledem na skvostné korály. Navíc je to kousek do Hurghady, takže o nákupy nebo noční život budete mít postaráno.

Marsa Alam

Za průzračným mořem a podmořským světem se vydejte do Marsa Alam. I s pouhou potápěčskou maskou a šnorchlem budete obdivovat korálové útesy a mořské živočichy všech barev. Za touto nádherou se ovšem budete muset vydat přes korálová podloží nebo mola, proto při cestě do Marsa Alam s sebou přibalte boty do vody.

Sharm El Sheikh

Další lokalitou, která vás uchvátí podmořskou krásou, je bezpochyby Sharm El Sheikh. Při troše štěstí si můžete zaplavat s barakudou, mořskými želvami nebo žralokem velrybím (který vám ale neublíží, protože je známý svou mírumilovností). Vydáte-li se do žraločí zátoky (Shark´s Bay), uvidíte na vlastní oči i rejnoky a perutýny. 

Dahab

Že Egypt není pro singl cestovatele? Ale kdepak! Chce to jen zvolit správnou lokalitu, a tou je Dahab. Toto letovisko je rozděleno na 2 části, Assalah a Mashraba. Ta první se vyznačuje beduínskou kulturou a oblíbí si ji baťůžkáři. Ve druhé naopak objevíte mnoho luxusních hotelů. A máte-li pro strach uděláno, vydejte se potápět na nejnebezpečnější místo na světě, Blue Hole.

Taba

Taba, v překladu “hranice” nemá svůj název pro nic za nic. Toto letovisko objevíte těsně u hranice s Izraelem a je tedy perfektním výchozím bodem pro výlety k Mrtvému moři, do Jeruzaléma nebo k jordánskému skalnímu městu Petra.

Safaga

Klid, mír a pohoda. Přesně to vás čeká v letovisku Safaga. Pláže jsou tady nepřeplněné a podél pobřeží se můžete procházet po promenádě s restauracemi a kavárnami. Vydat se můžete i na spoustu výletů, mimo jiné třeba na plavbu do Luxoru.

Luxor

DailyStyle PROMO: Článek je komerční prezentace vyhledávače dovolené Skrz.cz

Foto: Pixabay, Pexels