• Fashion News  • Leeda se v nové kolekci propojila s Karolínou Baumann

Leeda se v nové kolekci propojila s Karolínou Baumann

Leeda představila kolekci, na níž spolupracovala s grafickou designérkou Karolínou Baumann a Lucií Kutálkovou. Látky odrážející světlo hrají hru stínů, vytvářejí své vlastní tvary a abstraktní linie a společně nabádají k symfonii pohybu a barev.

Nová limitovaná kolekce Leeda x karolinabaumann vznikla jako absolventská práce grafické designérky Karolíny Baumann ve spolupráci s Lucií Kutálkovou a značkou Leeda. Celá kolekce je ušita z látek, na nichž je zachyceno odrážející se světlo a hra stínů. Potisky tak vytvářejí vlastní tvary a abstraktní linie a společně nabádají k symfonii pohybu a barev. „Moje náhodné setkání s Lucií a následná spolupráce na mnoha různých projektech vyústila nejen ve vztah pracovní, ale i v pevné přátelství. Vždy mě fascinovala její práce a vášeň pro řemeslo. Obdivovala jsem látky, střihy a potisky, se kterými pracuje. Její smysl pro detail a preciznost ve mně vzbudily lásku k látkám a práci s nimi. Když přišla na řadu otázka tématu mé absolventské práce, věděla jsem přesně, za kým jít. Oslovila jsem Lucii se svým nápadem přenést ‚látku na látku‘ a vytvořit tak limitovanou kolekci propojením grafického a módního designu,“ říká Karolína Baumann, čerstvá absolventka VOŠ Scholastika, obor grafického designu pod vedením Matěje Činčery. 

Celý Karolíny koncept s vizuálními prvky od počáteční myšlenky a inspirace vychází ze samotných látek a jejich struktur, pohybu i charakteristik. Původní myšlenkou bylo zachytit pohyb látky, který vytváří jedinečné tvary, linie a barevnosti. Při odrazu světla se objevují stíny a barevné přechody a látka sama vytváří nové variace svého použití. Další pohyb je následně ovlivněn oblékáním modelů, který vyzdvihuje grafické návrhy a přináší tak další pohled na vnímání využití plošné grafiky. Přefocením koláže z látek Karolína zachycovala jejich struktury, pohyb i charakteristiku a převedla je do finálního grafického návrhu.

„Karolína je všeobecně nadaná, nebojí výzev, naopak, sama si je vytváří. Její design tisků i výšivek jsme společně aplikovaly na střihy Leeda a tím její absolventská práce dostala nový rozměr. Kolekce obsahuje košile z biobavlny, šaty a roláky z funkčního Thermocoolu i transparentní jednoduché topy a unisex oversize trička,“ dodává designérka Lucie Kutálková.

Kolekce byla nominovaná na Národnou cenu za design SK a my jí přejeme, aby našla své spokojené zákazníky. 

Zdroj: Tereza Baumann