• Lifestyle  • Jarní dekorace, které vám doma nesmí chybět

Jarní dekorace, které vám doma nesmí chybět

Máte už za sebou jarní úklid? Co takhle vdechnout do vašeho domu něco nového?

Není potřebné se ihned hnát za tím mít dekorací co nejvíce. Jak říká české přísloví – „Méně je někdy více“. Máme pro vás pár tipů na jarní dekorace, které nejsou složité k nalezení či vyrobení a ozvláštní opravdu každou domácnost.

Květiny

U nás v redakci se řídíme heslem, že bez květin by nebyl domov. Když pomineme, jaké blahodárné účinky na naše tělo květiny mají, musíme uznat, že vypadají prostě skvěle. Udělalo se krásně, a tak není nic příjemnějšího než jít na balkón či zahradu a pustit se do sázení. Jarní kytičky, jako petrklíč, macešky či azalky rozzáří každý truhlík či zahradu.

Co se týče květin do vázy, jarní klasikou jsou tulipány. Vypadají nádherně a pro nás znamenají jaro. Samozřejmě můžete zvolit jakoukoliv květinu, kterou máte rádi. Udělejte si radost a pořiďte si květinu, která vám udělá největší radost.

Věnce na dveře

Věnce nejsou záležitostí jen Vánoc. Naopak, právě teď je skvělý čas na tvoření. Určitě najdete v obchodech věnce hotové, ale v současné době není lepší příležitost k tomu se zabavit a nevylézat z domu.

Na věnec můžete použít cokoliv budete mít doma. Využijte starých mašlí, odstřižků papíru, větývek, lučního kvítí. Na internetu najdete spousty návodů či inspirací, jak správně věnec vytvořit. Fantazii se meze nekladou, a tak neváhejte a užijte si tvořivé odpoledne.

Oddych od šití roušek

Pokud patříte mezi dobrovolníky, kteří šijí roušky smekáme před vámi! Umíme si představit, jak náročné je, šít desítky roušek denně. Právě pro vás tu máme tip na odreagování se. Zkusili jste už šít například mrkve? Šité dekorace jsou tento rok opravdu oblíbené.

Nejen, že vypadají skvěle na vašem stole, ale budete mít i originální ozvláštnění, které nikdo jiný mít nebude!

Vaše výtvory můžete spojit právě s věncem či čerstvými květinami. Skvěle vypadají větývky vrby a na nich zavěšení právě ušití ptáčci nebo motýlci.

Jídlo

Poslední na našem seznamu je dekorace, která vypadá na stole krásně a ještě vám bude chutnat! Využijte volného času a upečte beránka nebo bochánek. Zavažte beránkovi motýlka a bochánek ovažte mašlí. Garantujeme vám, že tato dekorace se vám bude líbit ze všech nejvíce.

Zdroje: Pixabay, Pinterest