• Lifestyle  • Luxusní hotely světa, kde o vás bude dokonale postaráno

Luxusní hotely světa, kde o vás bude dokonale postaráno

Léto se blíží a nastává čas přemýšlet nad tím, kam letos vyrazit na dovolenou. Představy každého z nás budou různé. Někdo se radši sluní v moderním hotelu na pláži, někdo dá přednost malebné chatě v horách. Proto jsme vybrali několik hotelů ze všech koutů světa, ze kterých si vybere úplně každý.

Mashpi Lodge (Ekvádor)

Mashpi Lodge. Hotel, ve kterém se setkala příroda s luxusem. Dechberoucí architektonická kreace ze skla a oceli, lokalizovaná uprostřed ekvádorského deštného pralesa, vám nabídne nezvyklý způsob pobytu vysoko v Andách, severozápadně od hlavního města Quito. V hotelu se můžete setkat s vědci a výzkumníky místního pralesa, kteří zde pozorují tisíce druhů exotických zvířat.

Hotel v roce 2018 obdržel ocenění nejekologičtější hotel Jižní Ameriky

Hotel nabízí 24 jednoduchých, stylově zařízených a prostorných pokojů s kvalitními skleněnými stěnami, díky kterým se vám po každém probuzení naskytne pohled na všudypřítomnou svěží zeleň. Krom jiného si v prostorách hotelu můžete díky zdejšímu vědeckému centru prohlédnout vzácnou sbírku motýlů. Dále si naplno užijete hotelové kuchyně, kde je, mimo jiné, vždy k dispozici čerstvé místní ovoce.

Kakslauttanen (Finsko)

Pokud parná léta nejsou nic pro vás, Kakslauttanen je to ideální místo. Nachází se totiž přibližně 150 mil od polárního kruhu ve finském největším národním parku Urho Kekkonena. Zabydlet se zde můžete ve skleněných vyhřívaných iglů, ze kterých se dokonale pozoruje Aurora Borealis.

Aria Hotel Budapest (Maďarsko)

Právě tento hotel v centru Budapešti vyhrál v roce 2017 ocenění „Travelers Choice“ a zařadil se tak ke světové špičce. Kdo by to byl řekl, že jeden z nejluxusnějších hotelů se nachází kousek od nás? Když vám prozradíme, že jeho apartmány navržené podle čtyř hudebních stylů jsou vybaveny kompletním multimediálním systémem, luxusním kávovarem a iPadem, asi už nebudete o jeho kvalitě pochybovat. Nekuřáci navíc mohou zajásat, jelikož kouření je v prostorách hotelu zakázané.

Hotel zahrnuje luxusní Liszt Restaurant, která bude pro návštěvníky připravená 23. května. Posedět a popovídat si s přáteli můžete v srdci hotelu v oblasti The Music Garden, kde si užijete koktejly a občerstvení za doprovodu hudby, jak název napovídá.

Zde si můžete hotel virtuálně prohlédnout.

Takovým výhledem se kochají hoteloví hosté.

Hotel The Serras (Španělsko)

Z Maďarska se přesouváme do slunné Barcelony, kde se nedaleko Gotické čtvrti nachází pravý španělský skvost- hotel The Serras s nekonečným střešním bazénem a restaurací oceněnou michelinskou hvězdou, která podává katalánské speciality a středomořské tapas.

Historie, umění a čiré nadšení z okouzlujícího okolí- to vše v tomto barcelonském hotelu najdete. Jejich 28 prostorných pokojů nabízí stylový design a pohodlí. Navíc s osobitým přístupem obsluhy se budete cítit jako doma.


BoHo Prague Hotel (Česká republika)

Ano, čtete správně. Na náš seznam luxusních hotelů jsme zapsali i pražský hotel, který patří mezi nejoblíbenější hotely v našem hlavním městě. V roce 2017 obsadil krásnou pátou příčku v žebříčku „Travelers Choice“. Tento čtyřhvězdičkový hotel v srdci Evropy se nachází jen pár kilometrů od nejznámějších pražských památek.

BoHo Hotel nabízí 57 moderně vybavených pokojů. Součástí je i wellness centrum a luxusní kuchyně s mezinárodní kuchyní. Pokud tedy nepocházíte z Prahy a chtěli byste blíže poznat atmosféru tohoto starobylého města, BoHo Hotel je na ubytování skvělou volbou.

Tulemar Bungalows & Villas (Kostarika)

Opusťme na chvíli Evropu a zavítejme opět do poněkud exotičtějších oblastí. Tulemar Bungalows & Villas je totiž synonymem vysněné dovolené. Místní národní park Manuel Antonio poskytuje návštěvníkům ukázku ohrožené, ale úchvatné kostarické fauny a flory.

Okouzlující výhledy na moře i do udržované zahrady, skvělý poměr ceny a kvality a výborné jídlo. Co více si přát?

JA Manafaru (Maledivy)

Na nejsevernějším maledivském ostrůvku Manafaru se nachází stejnojmenný luxusní resort JA Manafaru, jehož součástí je několik honosných bungalovů a vodních vil, které prošly v roce 2014 kompletní rekonstrukcí. Součástí resortu jsou i další dva ostrůvky, na nichž můžete strávit romantický večer ve dvou s lahví pravého šampaňského a exotickými specialitami. Ostrov obklopují bílé písečné pláže, které vypadají jako právě vystřižené z cestovního katalogu. No posuďte sami…

Senses Violett Suites (Rakousko)

Posledním hotel, který vám přiblížíme, je hotel Senses Violett Suites. Nachází se na poklidném místě na úbočí hory nad Zell am See, ale přesto v centru města. Nabízí minimalistický a moderní design a panoramatický výhled na Zellské jezero a na okolní hory. Hosté zde mohou využít wellness se saunou, masážemi a relaxační zónou. Hotel je ideálním východiskem pro pěší turistiku či cyklistiku a patří mezi nejoblíbenější v této oblasti. Hotel není určený pro rodiny s dětmi. Ideální je však pro hosty cestující ve dvou.

A co vy? Už jste si vybrali svůj ideální hotel? My tedy ano!

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10