• Fashion News  • MBPFW FW22 očima redakce DailyStyle.cz, 2. část – kolekce MAINLINE a LUCKY STAR

MBPFW FW22 očima redakce DailyStyle.cz, 2. část – kolekce MAINLINE a LUCKY STAR

MBPFW FW22, tentokrát bez protipandemických restrikcí, byl oslavou života a ženskosti, proto jsme se zaměřili na dvě z přehlídek, které nejvíce reflektují právě novou dobu plnou nadějí a lepších zítřků. První je prezentace nové kolekce značky La Formela Miroslavy Kohutiarové a Antonína Soukupa patřící mezi zkušené matadory lokální fashion scény. A doplnit ji v pozitivním poselství nemůže nikdo jiný, než právě full time diva Vanda Janda, která umí zařídit vždy tu nejnablýskanější show. Pojďte se podívat s námi na dvě nejsledovanější přehlídky, které proběhly v hale číslo 13 Pražské tržnice v Holešovicích.  

LAFORMELA

Jednou z nejočekávanějších přehlídek byla právě ta od úspěšné lokální značky La Formela. Značka Miroslavy Kohutiarové a Antonína Soukupa vyniká nezaměnitelnou estetikou, rychlou reakcí na sezónní trendy a používáním lokálních materiálů. Kolekce s názvem MAINLINE 2022/2023 je inspirována krajinou a působí velice žensky. Celá přehlídka byla naplněna pozitivní atmosférou uvolněnosti, návratem večírků a oslav bez omezení. O živý hudební doprovod se postarali česká zpěvačka Amelie Siba a hudební producent a multiinstrumentalista Prokop Korb vystupující též pod jménem BADFOCUS. Celosvětový trend sexy bralette topů, zkracování a hlubokých výstřihů je zde patrný. Neskutečně ženské siluety pak podtrhují použité materiály. Prim hraje veganská kůže, pařená vlna a denim, doplněné o lehké materiály jako hedvábné devoré, bio bavlna a viskózový lurex. Nechybí však ani slavnostní stříbrné flitry, kování či zvířecí vzory. Po dlouhém teplákovém období nezbývá než ladit formu na nové outfity. Na wish list si pak přidáváme dlouhý bílý kabát a šaty s hlubokým výstřihem v příjemné zemité barvě.

Vanda Janda

Poslední přehlídka MBPFW patřila hvězdné show full time divy a módní návrhářky Vandy Jandy. Kolekce LUCKY STAR vzešla z inspirace Hollywoodem, filmovými hvězdami i slavným chodníkem slávy. Nakažlivá hudba 80. let dokreslovala pozitivní atmosféru i typický barbie look, na který jsem u Vandy již zvyklí. Přeslazená kolekce na hranici vkusu není pro každého, ale najde si jistě své příznivce z řad generace Z a módních influencerek. Výrazná růžová a modrá i bohatá peříčka nově doplňovaly jednoduché potisky hvězd na áčkových šatech i nápis „Full Time Star”. Prezentace hvězdné kolekce byla promyšlena do posledního detailu, jak zdobením vchodu, ze kterého vycházely modelky, tak jejich výběrem. Obdivovat jste mohli dlouhonohé krásky s bohatými účesy, výraznými řasami i dívčím make-upem. Aby však nezůstalo jen u povrchního hodnocení kolekce, i v ní najdeme symboly odkazující ke vzorům návrhářky, inspirací jí byly Sophia Loren, Peggy Guggenheim či Jackie Kenedy. Za nás jsou velice povedená krátká saka a líbí se nám i nápad s obrovskou modrou mašlí umístěnou na obnažených zádech, ve vlasech i na sukních. Pozitivně naladěni z přehlídky jsme pak přešli do závěru celého MBPFW a následné afterparty, za dobrou organizaci dáváme jako vždy palec nahoru.   

Zdroj fotografií: FB MBPFW