• Fashion News  • MBPFW FW22 očima redakce DailyStyle.cz, 1. část – kolekce studentů

MBPFW FW22 očima redakce DailyStyle.cz, 1. část – kolekce studentů

Svátek módy MBPFW přilákal všechny milovníky lokální módy, redaktory, influencery, odbornou i laickou veřejnost na již tradiční místo, do haly číslo 13 v areálu Pražské tržnice v Holešovicích. V jarní edici byl tentokrát dán velký prostor studentským kolekcím. Uvolněnost, neotřelé nápady, nadšení z práce i sbírání zkušeností a důležitých kontaktů, vždy provází atmosféru přehlídek v režii studentů. Podívejte se s námi na nové talenty lokální fashion scény.

VAN GRAAF Junior Talent

Sedmého ročníku oblíbené studentské soutěže v rámci MBPFW VAN GRAAF Junior Talent se zúčastnili čtyři finalisté Jaroslav Vích, Tomáš Němec, Vendula Menšíková a Tobias Schubert. Do soutěže, která se koná ve spolupráci s multibrandovým módním domem VAN GRAAF, se hlásí čeští a slovenští módní tvůrci ve věku do 26 let. Porotu tvořili šéfredaktoři módních a lifestylových magazínů, za Van Graaf pak Stefanie Meyer, za Mercedes-Benz Česká republika Wolfgang Bremm von Kleinsorgen a ředitel MBPFW Lukáš Loskot. Odborným garantem poroty byla již tradičně oděvní designérka a vedoucí Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM profesorka Liběna Rochová.

Soutěž vyhrál Tomáš Němec, student Ateliéru designu oděvu a obuvi na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, prezentující kolekci s názvem „Thank God I´m an Atheist“ inspirovanou filmem Lux Aeterna francouzského režiséra Gaspara Noého. Zdrojem jeho inspirace je finální scéna „upálení“ a tmavé siluety postav. Černá kolekce s důrazem na kompozici oděvu sestávající ze sexy korzetů a krátkých sukní je doplněna o výrazné sluneční brýle, které vznikly ve spolupráci s designérem Janem Pančochou. Stylově ucelená kolekce reflektující současné trendy byla též naším favoritem. Síla, ženskost a přitažlivé siluety vás naprosto okouzlí. Velký potenciál pak vidíme i v kolekci Jaroslava Vícha, který pracuje s luxusními materiály, především pak s hedvábím. Jednotlivé kousky si dokážeme představit obléknout jak do práce, tak na večírek a mohou se tak stát dokonalými, jednoduše kombinovatelnými, stavebními prvky vašeho šatníku.

Liběna Rochová a studenti UMPRUM

Po rozlehlé a chladné hale číslo 13 Pražské tržnice byly krásné a přívětivé prostory hotelu Andaz Prague vítanou změnou. Luxusní hotel hostil přehlídku Liběny Rochové a Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM. Kolekce, kterou návrhářka vytvořila se svými studenty byla spjata právě s místem konání přehlídky. Kolekce prezentovaná ve formě oživlých obrazů vychází z Jiráskových Starých pověstí českých a legendě o Bruncvíkovi. Odkazy na tento příběh jsou přítomny i v samotném interiéru hotelu. Dobrodružná cesta Bruncvíka, jednotlivé postavy z legendy, výjevy i pocity byly inspirací pro studenty i jejich profesorku. Na kolekci spolupracovali studenti Julia Sadloňová, Alexandra Gnidiaková, Barbora Kotěševcová, Magdalena Rajnohová, Jan Smejkal, Hana Valtová a Vojtěch Bašta.

Modely vycházely především z pocitů lásky, oddanosti i odvahy. Celá kolekce je tak protkána symboly v podobě červené barvy jako krve, zlatého prstenu umístěného pod srdcem jako věrnosti, detailů vycházejících z rytířského brnění či ilustrace boje s drakem. Naprosto úchvatný byl pak závěrečný model samotné Liběny Rochové představující bílého lva. Profesorka Liběna Rochová vede svoje studenty k zodpovědnému přístupu k práci, založeném na podrobných rešerších i seznámení se s kvalitními materiály. Nechává však studentům možnost projevit naplno jejich vize, které nejsou zatím svazovány požadavky trhu a zakázkovou výrobou. Dokonalou mystickou atmosféru hotelu si můžete vychutnat při návštěvě Prahy, slavnostní večeři i při příležitosti vystavení této povedené kolekce.

Zdroj fotografií: FB MBPFW