• Events  • MBPFW opět doprovodí konference o módním byznysu – Business Forward Forum by ČEZ & Forbes

MBPFW opět doprovodí konference o módním byznysu – Business Forward Forum by ČEZ & Forbes

Největší přehlídka současné české a slovenské módy je již za dveřmi a spolu s ní se nezadržitelně blíží i úspěšná konference o módním byznysu – Business Forward Forum. Celý jeden den věnovaný české módě a textilu z pohledu profesionálů z oboru? To si přece nesmíte nechat ujít! A co přesně vás tedy čeká?

Diskuzní bloky zaměřené na situaci současného módního průmyslu se v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku konají již potřetí. Jak mění sílící vliv digitalizace módní svět či jaký mají česká móda a textil potenciál do budoucna? Nejen o tom se bude 20. března hovořit v pražské Galerii Českých center.

10:00–10:30 Reality check: Současný český módní průmysl v číslech supported by ATOK

Hloubkovou analýzu českého textilního a módního průmyslu provede hned první diskuzní blok, a to s viceprezidentem Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu (ATOK), Ing. Otakarem Petráčkem. Dozvíte se, jaká je současná situace českého módního a textilního průmyslu a jak se bude do budoucna vyvíjet.

10:30–11:45 Příběhy úspěšných: český módní byznys a globální trendy

Do oblaku inspirace vás následně zahalí příběhy zajímavých osobností české módní scény. Těšit se můžete na majitele Footshopu, Petera Hajdučka, který daný projekt původně založil pouze jako praktickou část své bakalářské práce. O svůj příběh se podělí i spoluzakladatel a CEO Freshlabels – Jakub Veselský, majitel módního domu Blažek – Ladislav Blažek, a spolumajitel TONAK a.s. (TOvárny NA Klobouky) – Michael Tělecký.

13:30–14:00 Forbes: 30 pod 30

„V diskuzním panelu Forbes: 30 pod 30 představíme mladé a úspěšné osobnosti, které patří do Forbes výběru nejzajímavějších Čechů do 30 let, a společně tak nahlédneme do budoucnosti české módní scény,“ říká Barbora Kročková, výkonná ředitelka Forbes Česko. Panelové diskuze se zúčastní módní návrhářka ODIVI, Iva Burkertová, a spolumajitel Vnitroblocku, Lukáš Žďárský.

14:00–15:00 Jak se prosadit v zahraničí: Strategie, podpora a nové výzvy pro mladé značky

V posledním bloku vystoupí spoluzakladatel organizace Dutch Fashion Council a člen rady amsterodamského Fashion Weeku, Rachid Naas, se kterým proběhne diskuze o zahraničních trzích.

Napříč všemi bloky vás provedou moderátorky Veronika Ruppert, která ve svém pořadu Modeschau na Radiu Wave mapuje lokální módní design, trh a průmysl, a Linda Bartošová, reportérka a moderátorka zpráv ČT24 a pořadu Horizont ČT24.

Zaujal vás letošní program stejně jako nás?

Více informací či registrační formulář naleznete zde.

 

Zdroje: interní materiály MBPFW