• Fashion News  • McDonald’s se objevil na přehlídkovém mole – jak to dopadlo?

McDonald’s se objevil na přehlídkovém mole – jak to dopadlo?

Módní výstřelky dnešní doby neznají hranic a kolekce oblečení se již vytvářejí i z tak zvláštních materiálů, jako jsou například obaly z fastfoodů McDonald’s. Že si takovou couture kolekci nedokážete představit? Pojďte se s námi přesvědčit, že možné je vše!

K účasti na projektu byli vyzváni kreativní studenti Miami International University of Art and Design. Zadání bylo jednoduché – vytvořit modely, které by doplňovaly plavky a plavecké šortky. Hotová kolekce bude poté představena na tradičním Miami Swim Weeku.

Ve výsledku spotřebovali studenti přes 7 000 obalů na sendviče, 2 800 boxů na hranolky a stejný počet brček, 225 krabic na oblíbené dětské jídlo Happy Meal a mnoho dalšího.

Vznikla tak kolekce 20 modelů pro ženy i muže, kterou tvořila ponča, letní šaty, či plážové tašky, a mohlo by se dokonce zdát, že jde o fashion show věhlasného módního domu Moschino.

Taková akce však není první svého druhu. Následuje totiž původní přehlídku pořádanou již v roce 2015, která mimo jiné představila i svatební šaty.

McDonald’s Couture Fashion Show 2015

Nejvýraznějším prvkem letošní přehlídky byl model Pabla Machado Palomequea, který se inspiroval úchvatnými kreacemi Victoria‘s Secret, a vytvořil model zvaný „McDCouture Angel“.

Tisíc sendvičových obalů přetvořil na neuvěřitelných 7 000 motýlů zdobících „křídla“ jeho modelu. Za své snažení byl náramně oceněn a získal nemalé stipendium v hodnotě $5 000.

Vítěz projektu Pablo Machado Palomeque s modelkou, která předváděla jeho dílo, “McDCouture Angel”

Co na kolekci říkáte vy?

Považujete takové projekty za zbytečné plýtvání materiály nebo v nich vidíte kreativní potenciál?

 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7