• Fashion Events  • Mercedes Benz Prague Fashion Weekend 18. a 19. 9.

Mercedes Benz Prague Fashion Weekend 18. a 19. 9.

Mercedes Benz Prague Fashion Weekend otevřel své brány ve středu během deštivého týdne. Počasím jsme si však nenechali pokazit náladu, abychom Vám mohli přinést reportáže z dalších z českých týdnů módy. Prodloužený víkend přinesl obrovskou módní nálož zejména českých designerů, ale i originální prezentace některých zahraničních módních domů, které všichni obdivujeme.

Ve středu 18. 9. od 20. hodin nám světoznámá obuvnická společnost Louboutin představila svou kolekci skutečně netradičním způsobem. Kdo by čekal třeba Vladislavský sál, rozhodně by byl na omylu. Boty s ikonickou červenou podrážkou byly předvedeny na Vinohradech v místním Sokole. Večer se nesl ve znamení akrobatických kousků primabalerýn obutých v botech, o kterých se nám přihlížejícím jen zdá. Jak to v podobných situacích bývá, sekt tekl proudem. Ach, to byla podívaná.

Ve čtvrtek 19. 9. v 15. hodin přestřihla topmodelka Viera Schottertová rudou stuhu a oficiálně tak otevřela fashion stan v Pařížské ulici. Již v 16. hodin odstartovala TREND SHOW, kde své kolekce představilo hned několik značek.

Viktoria Vittori

Viktoria je čerstvá absolventka VŠVU a vítězka soutěže New fresh style 2011. Její kolekce měla reagovat na přetrvávající představu o rodinných rolích, konkrétně o ženě v domácnosti. Posuďte sami její práci, pro níž zvolila světlé barvy a nápadité střihy.

Marcel Holubec W.

Marcel je absolventem Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě a svou kolekcí mnohdy vyjadřuje svůj vnitřní svět. Jak sám říká, nevyhýbá se symbolům, které mohou pomoci při čtení příběhu, který má oděv vyjadřovat. Využívá hlavně tmavé barvy a výrazné materiály.

The Address Idea

Další show v rámci Trend Show byla přehlídka The Address Idea, která nás již od začátku zaujala jak hudbou, tak vskutku punk-army stylem, kombinací materiálů, barev a dezénů. Mohli jsme vidět jak kožené křiváky s kovovými aplikacemi, tak větší bundy inspirované stylem pravicových extrémistů. Děravé silonky, maskáče, uniformy, pracovní uděvy, kostkované flanelové košile, jeansové bundy s nápisy a aplikacemi, i obuv ve výrazných barvách. Odzbrojily mě legíny v červené barvě s černými puntíkami. Troufám si tvrdit, že mi kolekce připomínala dobu, kdy byli mladí naši rodiče, móda se skutečně točí stále dokola.

Orsolya Csík

Tuto hodinu uzavřela přehlídka, která mě zaujala inspirací ze školních lavic. Ne příliš výrazné střihy doplněné mnohdy o upnuté zapínání ke krku, kulaté límečky známe mnozí ze mladých školních let.

V 17. hodin se představila značka Boheme pod taktovkou autorky kolekcí Hany Stocklassové. Kolekce ROOTS vychází ze základních čistých přírodních materiálů. Modely ze 100% vlny, hedvábí , lnu a kůže jsou doplněné šperky z kořenů břízy, smrku a borovice.

Kolekci značky alešbáry předcházela lehce erotická a emotivní videoprodukce, které společně s prezentacemi velmi rádi kombinují s přehlídkami, podstatu práce alešbáry však tvoří především dokonalé střihy a precizní výběr materiálů. Inspirací pro novou sezonu jsou lidové veselice. Od tancovaček, sokolských slavností i spartakiád, tradiční hody po jízdu králů. Kolekce tak vyniká jednoduchým střihovým řešením a překvapující barevností. Studio alešbáry na ní spolupracovalo s malířkou Natalií Perkof, která navrhla pro alešbáry originální grafické potisky vycházející z její předchozí série “Black, White, Colored”. “Kolekce pro rok 2014 je celá o jediné věci: o fascinaci lidovou zábavou.

Následovala přehlídka prestižní české značky Pietro Filipi, která byla inspirovaná aktuálním módním děním a představuje podzimní koktejl barev, trendů a dezénů. Dámské kolekce se nechává inspirovat svobodomyslným, výrazným, originálním stylem 70.let – Glam Rock. Pánská kolekce kombinuje odstíny šedé – velmi chic a velmi mužné. PF si zakládá na velmi kvalitním zpracování, detailech a skvělých materiálech.

V následujících třech hodinách představili své kolekce společnoti TOMBOLINI, VA VA VOOM a  sOliver, jež byly veřejnosti uzavřeny. V případě značky Tombolini jde o kvalitní výroba doplněnou o typický luxusní italský styl. Již na dotek je patrné, že látka obleku Tombolini je něčím výjimečným, značka se pyšní i precizním zpracováním a střihy, díky čemu dosáhli splnění požadavků i toho nejnáročnějšího elegantního muže.
Va Va Voom předvedla kolekci plnou efektních pevných materiálů, jako je kůže ve výrazné barvě , v kombinaci s jemnými elegantními materiály v pastelových barvách nebo v červené. Šlo o velmi ženskou kolekci, šaty krásných střihů zvýrazňující postavu. Osobně mě zaujal model kombinující korzet v dezénu hadí kůže a šifonovou sukni v pastelově růžovém, který je velmi sexy, ale ne příliš vulgární.
Poslední přehlídkou večera byla show všem dobře známé značky s.Oliver, která se zkládala z celkem tří řad.
QS by s.Oliver
Kolekce mladistvého urban segmentu QS by s.Oliver vycházejí ze tří hlavních témat. Prvním z nich je rocková hudba a motorkářský styl, na něj navazuje „club a street“ móda 90. let. Do třetice jsou tu prvky vesmíru, blyštivých hvězd i zvěrokruhu.
Selection by s.Oliver
Prémiová dámská kolekce podtrhující ženskou ladnost, půvab a šarm. Zakládá si na pohodlném stylu, inspirovaném princeznovskou jemností, pánským vojenským stylem, 40. léty či barokem. Materiálům dominuje satén, damašek, hedvábí, tvíd, elastické tkaniny či splývavé látky se třpytivými efekty.
s.Oliver Casual
Elegantní řada s.Oliver Casual uvítá podzim kolekcí inspirovanou loveckým stylem s převahou tmavších odstínů. V kolekci nechybí kostkované vzory, zvířecí motivy, pletenina, tvíd a kůže, kovové a lesklé aplikace či kožešinové límce.

Chcete vědět, co se dělo v následujících dnech? Čtěte dále.