• Fashion Events  • Mikloško zazářil na MQ Vienna Fashion Weeku 2014

Mikloško zazářil na MQ Vienna Fashion Weeku 2014

Dailystyle se mohl díky pozvání jednoho z redaktorů zúčastnit závěrečného dne letošního Vídeňského Fashion Weeku (a to rovnou z první řady), kde jednoznačně zaujala kolekce Podzim – Zima 2014/15 slovenského návrháře Fera Mikloška. Jméno tvůrce vlastní značky se pojí s tím nejlepším v oblasti slovenské módy už od roku 1997.

Miklosko Fashion DesignExkluzivní a originální tvorba Fera Mikloška, převážně ve stylu Couture, je k dispozici vždy v limitovaných kolekcích. Jedinečnost návrhářova talentu je spojena s ruční prací nejvyšší kvality. Dokonalý střih, aktuální barevnost, luxusní materiály, ale především individuální přístup  a zvýraznění jedinečnosti každé klientky jsou podstatou značky Miklosko Fashion Design, kterou dlouhodobě a pravidelně vyhledávají nejen známé osobnosti kulturně-společenského života, ale i stálá klientela, která oceňuje originální módu pro různé příležitosti. Tvorbu reprezentuje kromě oblečení také exkluzivní bižuterie Miklosko Jewels by Spleen, kolekce nezaměnitelných doplňků Miklosko Fashion Design a vyjímečně i kolekce pánského oblečení Miklosko Jeans Design.

A jak říká sám autor Fero Mikloško: “V mých šatech Vás zaručeně nikdo nepřehlédne.”

Miklosko Fashion DesignKolekce Miklosko Fashion Design Podzim-Zima 2014/15 je návratem k sytým barvám orientu, opulentním vzorům staré Evropy a odvážným kombinacím nového tisíciletí. Přítomnost černé je v pozadí a vytváří jakoby nenápadné “stíny”. Elegance a okázalost proudí napříč všemi částmi oděvů až do nejmenších detailů. Ani tentokrát návrhář neopouští romantické a pro něj věčně inspirativní střihy 50-tých let. Ať už se díváte na krátké koktejlové šaty, rafinovaný nohavicový kostým nebo bohatou večerní róbu, vždy vnímáte noblesu, ženskost a luxus. Celek, v kterém se vrstvením přirozeně spojují a originálně doplňují jednotlivé kousky. Módní přehlídku otevřela a zároveň uzavřela známá slovenská super modelka Viera Schottertová (agentura M-Management), která je nejen návrhářovou přítelkyní a múzou, ale v současnosti také tváří značky luxusní bižuterie Miklosko Jewels by Spleen. Barvy kolekce zaujmou kombinacemi napříč směsicí klasických variací. Vášnivou červenou zvýrazňuje královská fialová, cyklamenová barva září v kontrastu se světle zelenou a nadčasovou černou, bordovou zase oživuje pařížská modrá. Celou paletou se sofistikovaně protkává antická zlatá a jasně stříbrná ve formě kovových odlesků, lurexových nití anebo jemné krajky. Oblíbené návrhářovy vzory jako je leopardí potisk a jemné květinové výšivky se objevují na sukních, šatech nebo dokonce přírodních kožešinách společně vedle grafických motivů píky, čtverců a kombinovaných pruhů nebo šachovnic. Materiálová skladba svojí pestrostí podtrhuje krásu použitých barev a vzorů – hrubší vlněné buklé a brokát střídá bavlněné hedvábí, lehký šifon nebo jemná francouzská krajka. Sporadicky se objevující flitrové aplikace nahradily přírodní kožešiny – mýval, tmavohnědý norek, nutrie, krátkosrstý vzorovaný králík, světlý perzián, zlatá liška a krátká, vzorovaná kozí srst – jako ucelené oděvy anebo efektní lemování nebo límce a hřejivé štoly.

Miklosko Fashion Design Miklosko Fashion Design Miklosko Fashion Design Miklosko Fashion Design Miklosko Fashion Design Miklosko Fashion Design Miklosko Fashion Design Miklosko Fashion Design Miklosko Fashion Design Miklosko Fashion Design Miklosko Fashion Design Miklosko Fashion Design Miklosko Fashion DesignMiklosko Fashion DesignMiklosko Fashion Design

Zdroj: Miklosko Fashion Design