• Events  • Mladý talent Adam Kost reprezentoval českou módu na zahraniční přehlídce v Madridu

Mladý talent Adam Kost reprezentoval českou módu na zahraniční přehlídce v Madridu

Talentovaný návrhář Adam Kost zastupoval českou módu v rámci výměnného programu na Mercedes-Benz Madrid Fashion Week na které sklidil velký ohlas. Na nadcházející edici MBPFW, která se uskuteční už v září v Praze se objeví řada mladých návrhářů, kromě domácích také hosté z Japonska a Španělska. Na koho můžete těšit? 

Díky výměnnému programu, mohl mladý talent Adam Kost prezentovat svou kolekci a zastupovat tak českou módu na Mercedes-Benz Madrid Fashion Week. Adam Kost reprezentoval českou módu se svou kolekcí, kterou premiérově předevedl na březnovém týdnu módy v Praze pod názvem “You were once, as we are now”.  Kolekce inspirována mládím v sobě kloubí typické znaky návrhářovi tvorby, tedy znaky klasické krejčoviny ovšem s moderním twistem, perfektními střihy a jasně definovanými siluetami návrhář se nebojí ani vzorovaných materiálů.

„Je pro mě velkou ctí moci předvést svou tvorbu zahraničnímu publiku. Jsem polichocen, že zrovna moje kolekce byla vybrána, aby zde v Madridu reprezentovala českou módu. Je to kolekce kreativní a novátorská, ale současně má velký komerční potenciál. Doufám, že prezentace v Madridu mi přinese nové kontakty,“ komentuje tuto příležitost Kost.

Druhou fázi výměnného programu  Mercedes-Benz International Designer Exchange bude prezentace španělské značky Outsider Division, která bude představena na zářijové edici Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. Kromě již zmíněných Outsider Division se na zářijové edici představí mnoho jiných zástupců mladé módy nejen z Čech a Slovenska, ale také třeba japonští designéři.

MERCEDES-BENZ FASHION TALENT – ADAM KOST & OUTSIDER DISIVISON

null
null
null
Outsiders Division_MBFT_007
Outsiders Division_MBFT_008
Outsiders Division_MBFT_006

Díky dlouhodobé spolupráci Ateliéru designu a oděvu z UMPRUM a tokijské Bunka Fashion Graduate University bude představena tvorba čerstvých absolventů této prestižní univerzity, která vychovala  avantgardní designéry jako Yohji Yamamoto nebo Junya Watanabe. Ve stejném přehlídkovém bloku se představí také Ateliér designu oděvu a obuvi profesorky Liběny Rochové na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze. Letos poprvé se na MBPFW předvede Ateliér designu oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Novými jmény zářijové přehlídky jsou pak dvě studentky UTB Zlín, Vivien Babicová a Kristýna Coufalová, které představí společnou kolekci s Lukášem Krnáčem. Na programu je rovněž první samostatná přehlídka studentky Ateliéru scénografie Janáčkovy akademie múzických umění v Brně Dominiky Kozákové. Součástí oficiálního programu zářijové přehlídky Mercedes-Benz Prague Fashion Week je také představení nové kolekce vítěze talentové soutěže VAN GRAAF Junior Talent 2018. Martin Kohout. Jeho kolekce je inspirovaná impresionistickými díly Clauda Moneta a uměleckým zachycení prchavého okamžiku, kolekce prý zároveň odráží život současné společnosti. Jako již ve vítězné kolekci i tady bude Kouhout pracovat mimo jiné s malířským plátem a olejomalbou.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS19 se uskuteční od 31. srpna do 7. září 2018. Vstupenky na přehlídkový program budou v předprodeji od srpna prostřednictvím portálu GoOut.

 

Zdroj: archiv MBFPW