• Lifestyle  • Signal festival v novém

Signal festival v novém

Nenechte si ujít  již 6. ročník Signal festivalu, který se bude  konat 11. – 14. října v Praze! Světelný festival SIGNAL je největší kulturní událost v České republice, která díky jedinečnému propojení umění, městského prostoru a moderních technologií za svou pětiletou existenci přilákala do kulis Prahy více než 2 miliony diváků.

Festival v sobě jedinečným způsobem spojuje vizuálně atraktivní díla s náročnými instalacemi mezinárodní kvality. Svou koncepcí tak oslovuje jak širokou, tak odbornou veřejnost. Díky podpoře nových uměleckých děl je SIGNAL festival respektovanou platformou i v mezinárodním měřítku a vyhledávaným místem pro seznámení se s nejnovějšími projekty oboru.

Financování festivalu tvoří podpora dotačních programů, zejména Magistrátu hl. města Prahy, Ministerstva kultury a zapojených městských částí, dále partnerství s komerčními subjekty a výnosy z vedlejší činnosti festivalu.

HEARDT_credits_Evey_Taylor
signal2017_dusan_vondra_a6a9331_facebook
rezonator_jan-hladil_photocredit_jan_tichy_3
Hladina_credits_Jakub_Hrab
monolith-powered-by-mercedes_benz_hyperbinary_photocredit_alexander_dobrovodsky
Anonymous_Illusion_credits_Jakub_Hrab

Letošní ročník Signal festivalu přichází s něčím navíc!

SIGNAL festival představí divákům české umělecké naděje, vybrané v otevřené grantové výzvě Čtveřice mladých umělců a uměleckých skupin. Ti obohatí svými instalacemi hlavní program festivalu světla SIGNAL. Díla tvůrců Jany Mercogliano alias Verge, Tomáše Dymeše, Ivo Loudy a Tomáše Ullricha nebo uskupení _STROY byla vybrána v rámci otevřené výzvy, jejímž hlavním cílem je finanční i realizační podpora mladého českého umění. Návštěvníci SIGNAL festivalu budou moci nová díla vidět na trase festivalu pod hlavičkou sekce SIGNAL CALLING.

Do grantové otevřené výzvy SIGNAL festivalu se v letošním roce přihlásilo téměř šedesát kandidátů, kteří se se svými projekty snažili splnit podmínky pro účast na šestém ročníku SIGNAL festivalu. Chystáte se opět letos navštívit SIGNAL Festival?

 

Zdroj fotografií: Signal Festival