• Fashion News  • MOD’SPE PARIS OTEVŘELA POBOČKU V BRATISLAVĚ

MOD’SPE PARIS OTEVŘELA POBOČKU V BRATISLAVĚ

Milujete módu? Toužíte být součástí módního světa? Sníte o práci v módním průmyslu? Nyní můžete být svému snu o krok blíž! 

Prezident francouzské federace dámské konfekce Daniel Wertel uvedl 14. ledna 2016 na brífingu v Bratislavě novou pobočku pařížské univerzity pro módní profesionály MOD’SPE PARIS CENTRAL EUROPE Fashion Business School. Půjde o jedinou pobočku mateřské vysoké školy ve střední Evropě.

Vysokou školu založili v roku 1993 odborníci z Francouzské federace dámské konfekce. “Na začátku jsme měli osm studentů, dnes jich máme 200 a pochází nejen z Francie, ale i z jiných krajin, spolupracujeme dokonce i s univerzitami v Severní Americe, které nám posílají studenty,” objasnil ředitel MOD’SPE Paris Daniel Wertel.

3-b7375e493cffdc4359a7a612fabc2af8f1cea77d

Škola symbolizuje nejen tradice, které jsou spjaté s Francií jako kolíbkou módy, ale též dynamizmus, který chce Francie neustále do světa módy a módního marketingu přinášet. “Proto se neustále mění studium na naší škole, přizpůsobujeme ho trendům, které si vyžaduje módní průmysl a budoucí potenciální zaměstnavatelé našich studentů,” objasnil Wertel.

Škola je v úzkém kontaktu s módními společnostmi zvučných jmen, což studentům umožní získat potřebné znalosti v přímém propojení s potřebami na trhu práce. Odborná praxe bude probíhat i u módních gigantů, mezi které by mimo jiné měly patřit módní domy Christian Dior, Hermès, The Kooples, Paul & Joe, La Halle, Jennyfer Pimkie a další. Praxe vždy trvá od dvou do čtyř měsíců, a to v každém roce studia.

zucM10Q9TnW_mqOVqedi3A-Takto-vyzer-t-dium-na-MOD-SPE-Paris

Oprávnění na poskytování tříletého bakalářského studia získala na podzim 2015. Půjde o pobočku zahraniční vysoké školy, jejíž absolventi získají francouzský titul. “V září otevřeme studijní obor produktový manažer pro módní marketing a dizajn,” informovala Silvia Paveková, zástupkyně MOD’SPE Paris CENTRAL EUROPE.

Škola bude otevřená pro studenty z celé střední Evropy a studium bude probíhat v anglickém jazyce. V prvním ročníku má škola ambice otevřít dvě třídy a předpokládá, že příjme 40 až 60 studentů. Škola bude mít sídlo na Hviezdoslavovom námestí v Bratislavě.
1368453706preview1
Zdroj: 1, 2, 3, 4