• Fashion News  • Mondaily: Bottega Veneta smazala svůj Instagramový účet

Mondaily: Bottega Veneta smazala svůj Instagramový účet

Mnoho specialistů se přiklání k tezi, že sociální sítě budou brzy na ústupu a lidé je začnou aktivně omezovat. Důkazem snad může být i Bottega Veneta, která smazala své oficiální účty. Nebo nás jenom připravuje na prezentaci nové kolekce a snaží se tímto krokem vzbudit naši zvědavost? A jaké další módní novinky by vám neměly uniknout?

Bottega Veneta smazala svůj Instagramový účet

Italský módní dům Bottega Veneta, známý pro své doplňky z proplétané kůže, se rozhodl ze dne na den smazat svůj Instagramový účet. Ten čítal 2,5 milionu sledujících. Totéž se značka rozhodla učinit i se svým účtem na Twitteru a zůstává tak už jen na platformě Facebook, kde nicméně smazala veškerý obsah. A to vše proběhlo bez jakéhokoliv vysvětlení a my se tak můžeme jen domnívat, co vše za zmizením této proslulé značky ze sociálních sítí stojí. Alespoň, že nám zůstal fanouškovský účet @NewBottega!

Dior X Peter Doig

Kreativní ředitel pánské kolekce Kim Jones spolupracoval na přípravě podzimní edice 2021 s malířem Peterem Doigem. Ten se proslavil svými krajinami v sobě nesoucími realitu, vzpomínky, střípky z filmů nebo odkazy na umělecká díla. Jedním z jeho neznámějších děl je obraz s názvem „Bílá Kanoe“, jež byla v roce 2007 prodána v Sotheby’s za 11,3 milionu dolarů. Dior kolekci představí již 22. ledna ve 14:00.

Ralph & Russo zrušili prezentaci své jarní kolekce

Koronavirus narušil již několikátou přehlídkovou sezónu. Tentokrát se o zrušení své prezentace kolekce rozhodla značka Ralph & Russo, ale není zdaleka jediná. Předcházeli jí například módní domy jako Jean Paul Gaultier, Acne Studios nebo Celine. Nadějí tak zůstává letní termín, ke kterému se všichni upínají. Snad už nám další módní sezónu COVID-19 tentokrát nezastaví!