• Fashion News  • Mondaily: JAN SHOW 11 představena na Pražském Hradě

Mondaily: JAN SHOW 11 představena na Pražském Hradě

Nejnovější show JAN SOCIÉTÉ doslova uchvátila Pražský Hrad svou 11. kolekcí, která reflektuje neustálou touhu lidské duše se vyvíjet a zkoumat vlastní božstvo. Tiffany & Co. představuje limitovanou edici Tiffany Lock ROSÉ, novou kolekci inspirovanou ambasadorkou značky a globální superstar ROSÉ. Sedmý parfém vytvořený značkou Pigmentarium a současně první, pod kterým je jako nový parfumér podepsán Francouz Théo Belmas – to je ORATORIO.

JAN SHOW 11 představena na Pražském Hradě

Nejnovější show JAN SOCIÉTÉ doslova uchvátila Pražský Hrad svou 11. kolekcí, která reflektuje neustálou touhu lidské duše se vyvíjet a zkoumat vlastní božstvo. Obrací pozornost ke hledání budoucnosti a s nadsázkou kombinuje spirituální vlivy s materiálními symboly současné západní civilizace. Linie, ve které se mimo jiné poprvé objevuje JAN SOCIÉTÉ DENIM nebo JAN MINI BAG, byla vytvořena ve spolupráci s významnými českými designéry, kterými jsou sklář Lukáš Novák a šperkař Ondřej Stára. Jednotlivé modely JAN SHOW 11 letos opět obouvá značka Prestige, návrhář také již tradičně do kolekce zakomponoval krystaly firmy Preciosa.

Na JAN SHOW 11 se podíleli známí čeští designéři jako šperkař Ondřej Stára, který pro ni navrhl celou linii šperků. „Kolekce připomíná spíše starodávné artefakty. Mísí v sobě archetypální symboly, industriální charakter, ale i jemnost a organičnost. Pracoval jsem s kontrastem šestiúhelníkové hranaté trubky a velice subtilního řetízku, který z trubky ve svazcích “vytéká” a různě se prověšuje. Výrazné pozlacené prsteny, choker, ale i náušnice tvoří kolekci, která se svou elegancí odlišuje od kolekcí předešlých a je se určitě na co těšit. Využil jsem archetypálních symbolů, které se objevují v celé Janově kolekci, zmenšil je na úplné minimum a vytvořil z nich rastr,“ popisuje Ondřej Stára.

Tiffany & Co. představuje Tiffany Lock ROSÉ Edition

Tiffany & Co. představuje limitovanou edici Tiffany Lock ROSÉ, novou kolekci inspirovanou ambasadorkou značky a globální superstar ROSÉ. Exkluzivní designy vzdávají hold jménu zpěvačky a jsou vyrobeny ve čtyřech různých stylech z 18karátového růžového zlata a mimořádně vzácných růžových safírů. Růžové safíry, jeden z nejvzácnějších barevných drahokamů z rodiny drahých safírů, byly speciálně vybrány, protože symbolizují lásku a sílu.

Nový parfém PIGMENTARIUM ORATORIO

Sedmý parfém vytvořený značkou Pigmentarium a současně první, pod kterým je jako nový parfumér podepsán Francouz Théo Belmas. Nová vůně, kterou parfumérský dům vstupuje do další éry, je vystavěna na propojení reálných i zdánlivých protikladů. Ze svého druhu nejvytříbenějších ingrediencí byl zkomponován parfém, který nezařaditelně osciluje mezi lehkým a výrazným, mezi klasickým a revolučním. Mezi realitou a sněním.

Olfaktorické dílo, které vznikalo na reálných i imaginárních cestách mezi Prahou a Paříží. Parfém vykreslující protiklad mezi dynamikou města, kde den již patří zítřku, a prostorem starého kostela, pod jehož klenbami se zastavil čas. Kontrast dvou světů, které se dokáží spojit v jeden moment. Okamžik zpřítomnění. První nádech patří raritní madagaskarské mandarince a egyptskému neroli, které symbolizuje světlo. Citrusově florální úvod je elegantně trpký, čistý a ojedinělý. Postupně přechází ve spirituální vůni kadidla i cedru, které v srdci doplňuje jasmín. Akord pryskyřice opoponax spolu s olejem z pačuli uzavírají v základu kompozici parfému klasickým balzamickým a chladivým akcentem, vyjádřením temnoty, díky které vidíme světlo.

Foto: archiv značek