• Fashion News  • Mondaily: Karla Lagerfelda nahradí ve Fendi Kim Jones

Mondaily: Karla Lagerfelda nahradí ve Fendi Kim Jones

Velká novinka v oblasti nejvyšší módy – Fendi má nového kreativního ředitele. Kdo je Kim Jones, s kým Supreme navázal spolupráci a jak vypadá nová polysexuální kolekce od Marca Jacobse? Nové Mondaily je tu!

Karla Lagerfelda nahradí ve Fendi Kim Jones

Nejen dámskou konfekci, ale i kožešiny a Haute Couture bude mít nově na starosti Kim Jones, jež byl minulou středu jmenován kreativním ředitelem luxusní značky Fendi. Nahradí tak módní legendu – Karla Lagerfelda, který nás opustil v únoru minulého roku. Kim Jones má ve svých 46 letech již bohatou historii – po zániku své vlastní značky tvořil pro pánskou divizi značky Dior a následně se na sedm let upsal pánským oděvům ve společnosti Louis Vuitton. Dámská linie je tak pro něj novinkou a my jsme zvědaví, jak se s ní již v únoru na milánském týdnu módy popere!

Supreme představí kolekci spolu s Yohji Yamamoto

Avantgardní krejčovství spojené s japonskou tematikou – tak by se dal popsat uznávaný japonský designér Yohji Yamamoto, kterého si vybrala značka Supreme pro letošní spolupráci. Kapsulní kolekci dropne již 17. září a chybět nebudou kožené bundy, vlněné obleky, trička ani čepice. Některé kousky ozdobí díla umělců Sancheeta, Petera Saville a Yuuka Asakura.

Marc Jacobs svou novou kolekcí oslavuje polysexualitu

Kolekce s názvem Heaven – řada sběratelských triček, košil, mikin, svetrů nebo batohů, jež vznikla ve spolupráci s režisérem Greggem Arakim a ilustrátory Pelvisem, Eri Wakiyamou, Robertem Engvallem, Alake Shillingovou a Chrisem Cadaverem.

Marc Jacobs ke kolekci řekl: „Pokračujeme v námi nastolené dynamice, abychom skrze spojení kreativních lidí stvořili něco, co má obrovskou integritu a skutečný respekt k duchu naší společnosti.“