• Lifestyle  • Cestování sami se sebou: Jak si takovou výzvu užít?

Cestování sami se sebou: Jak si takovou výzvu užít?

Ve dvou se to lépe, to snad niko z nás nemůže popřít a je jedno, zda je tím parťákem váš partner/partnerka, kamarád/kamarádka nebo někdo z rodiny. Někdy je ale fajn, a vlastně i potřeba, být nějaký čas sami se sebou. Zkusili jste například sami cestovat? Ne! Zdá se vám to divné a myslíte, že byste si to neužili? Tak mrkněte, kolik výhod to má.

Můžete si vybrat destinaci

Itálie, Španělsko, Řecko? Určitě to znáte. Vybrat destinaci, kam byste se chtěli s někým vydat, může být někdy nadlidský výkon. Když budete cestovat sami, tento krok si velmi ulehčíte. Zkrátka pojedete tam, kam chcete vy, a kam byste se jinak třeba ani nedostali.

Jak pojedete

Do letadla se bojíte, autem je to na dlouho, autobus bude přeplněný, co takhle jet vlakem? Klidně. Vždyť je to přece jenom na vás, jak pojedete. Vy sami se můžete rozhodnout.

Zabalte jen to nejnutnější

Kdo by se chtěl tahat s těžkým kufrem? Takže taková spíše rada. Zabalte si jen to nejnutnější, co víte, že budete potřebovat, když už si to potáhnete sami.

Ubytování

Vždycky jste snili o tom, že budete mít apartmán v nějakém hotelu, a váš parťák si raději zalezl do bungalovu? Jo, tak teď si můžete ten pokojík klidně dopřát, a víte, co na tom bude nejlepší? Budete mít postel jen pro sebe 🙂

Vytvoříte si program na míru

Někdo si ideální cestovní představuje tak, že se na celý týden uvelebí na pláži, kde bude jíst meloun, pít drinky, koupat se v moři a večer si zajde do místního baru. Pro někoho je naopak nejlepší dovolená ta aktivní, kdy poznává nová místa, jejich architekturu, památky, místní kuchyni. Někdo má rád kombinaci obojího. Jedete sami? Utvořte si program přesně podle svých představ, a buďte v tom spontánní a svobodomyslní.

Vykašlete se na diety

Cestování si má člověk užít se všemi krásami, tedy včetně dobrého jídla. Vykašlete se proto na diety a dopřejte si speciality dané destinace,a víte co, nikdo k tomu nebude mít narážky.

Budete mluvit

Když jedete do zahraničí, plánujete si, jak se tam pokusíte mluvit místní řečí, pokud to bude jenom trochu možné. Nakonec to ve většině případů dopadne tak, že nejvíc stejně mluvíte se svou partou či partnerem a cizojazyčně jenom něco málo řeknete. Když pojedete sami, máte jedinečnou šanci se rozmluvit, protože samota vás k tomu donutí, pokud nebudete chtít umřít třeba hlady.

Seznámení

Využijte cestovaní sami se sebou k získání nových kontaktů, nových lidí. Seznamte se, a nemyslíme to jenom za účelem randění, ale naskytn se možnost poznat nové tváře, které vás mohou obohatit.

Srovnání myšlenek

Být sám není někdy na škodu, a když sami cestujete, jste v jiném prostředí, můžete si mnohem lépe srovnat myšlenky. Popřemýšlet nad tím, co třeba v životě chcete, zda některé věci nechcete změnit. Rozhodnout se k věcem, které ke kterým jste zatím nenašli odvahu.

Šťastnou cestu!

Zdroje: 1,2,3,4,5