• Fashion News  • Mondaily: Louis Vuitton představuje ekologické unisex tenisky

Mondaily: Louis Vuitton představuje ekologické unisex tenisky

Značka Louis Vuitton právě odhalila své nejnovější tenisky, které představují důležitý krok na cestě k udržitelnosti luxusního domu. Tenisky s názvem Charlie jsou zatím nejvíce ekologickým LV počinem a obsahuje 90 % recyklovaných a biologicky získávaných materiálů.

Díky bílému svršku z hladkého recyklovaného polyesteru a Biopolioli – plastu na bázi kukuřice, má bota také podešev vyrobenou z 94 % recyklované pryže, která umožňuje absorpci nárazů při zachování luxusního designu. Recyklované jsou i tkaničky, branding jazyka i zadní část boty. Dostupná bude ve dvou variantách – vysoké a kotníkové.

Cartier se stává hlavním sponzorem benátského filmového festivalu

Cartier uzavřel partnerství s La Biennale di Venezia, aby se stal hlavním sponzorem Mezinárodního filmového festivalu v Benátkách. V rámci spolupráce bude Benátský mezinárodní filmový festival a Cartier vzdávat hold vynikajícím tvůrcům prostřednictvím Cartier Glory to Filmmaker Award. Cena je věnována osobnosti, která obzvláště originálně přispěla k současnému filmovému průmyslu a je synchronizována s Cartierovými dlouhodobými závazky chránit kulturní dědictví a podporovat současnou uměleckou tvorbu. Slavnostní předání cen se bude konat v Lido di Venezia během festivalu, který potrvá od 1. do 11. září.

Zpěvačka Halsey spolupracuje s Dickies

Hudebnice a její kosmetická značka About-Face spolupracují s módní značkou Dickies na společné značkové kolekci dvou kabelek v limitované edici, které vzdávají hold známým stylům Dickies. Sbírka obsahuje brašnu a kompaktní batoh, které jsou vyrobeny z hnědého nepromokavého plátěného materiálu a mají logo About-Face v růžovém a žlutém nafouknutém nápisu. Kolekce je uvedena na trh v kombinaci s dropem Blushing Beige Lip, který nabízí šest nových odstínů nejprodávanějšího lesku na rty, Paint-It Matte Lip Color a Matte Fix Lip Pencil.