• Fashion News  • Mondaily: Louis Vuitton spouští svůj podcast

Mondaily: Louis Vuitton spouští svůj podcast

Louis Vuitton spouští exkluzivní podcast Louis Vuitton [Extended], který posluchačům představí vizionáře, kteří pomáhali psát kulturní historii značky Louis Vuitton. Česká šperkařka Lenka Kerlická společně s uměleckým duem Ondrash&Kašpárek představí poprvé na letošním 25. ročníku největší výstavy designu a módy ve střední a východní Evropě Designblok limitovanou sérii prstenů s názvem SPOJENI, která v 18karátovém zlatě zhmotňuje malbu akrylem z vodní hladiny. Po velkolepé oslavě desátého výročí tvorby představil slovenský návrhář Michael Kováčik svojí nejnovější kolekci s názvem “CLUB DE MEMBRES” SS24 formou expozice živých soch koncipované jako vhled do Michaelova světa touhy a požitků.

Louis Vuitton spouští svůj podcast

Louis Vuitton spouští exkluzivní podcast Louis Vuitton [Extended], který posluchačům představí vizionáře, kteří pomáhali psát kulturní historii značky Louis Vuitton. Podcast Louis Vuitton [Extended] uvádí francouzský módní žurnalista a dokumentarista Loïc Prigent. Jedná se o dvouměsíčník v délce trvání od 20 do 40 minut, nabízející detailní sondu do života zásadních kreativců ikonického módního domu. Díky podcastu Louis Vuitton [Extended] můžete poznat kreativní mozky značky Louis Vuitton – Nicolase Ghesquièra, kreativního ředitele dámských kolekcí; Jacquese Cavalliera Belletruda, parfumérského mistra; či Francescu Amfitheatrofovou, uměleckou ředitelku sekce šperků a hodinek. Seznámíte se také s dalšími osobnostmi – umělci, designéry, sportovci, architekty, šéfkuchaři… – kteří se zásadním způsobem podíleli na realizaci ambiciózních projektů a kolaborací značky Louis Vuitton.

Podcast naleznete zde.

LENKA KERLICKÁ X Ondrash&Kašpárek – SPOJENI

Česká šperkařka Lenka Kerlická společně s uměleckým duem Ondrash&Kašpárek představí poprvé na letošním 25. ročníku největší výstavy designu a módy ve střední a východní Evropě Designblok limitovanou sérii prstenů s názvem SPOJENI, která v 18karátovém zlatě zhmotňuje malbu akrylem z vodní hladiny.

Jubilejní ročník s tématem Cesta je i cestou několikaměsíční spolupráce dvou týmů v čele s trojicí současných umělců propojující metody moderní 3D technologie s precizností tradičního zlatnického řemesla. Výsledkem je dosažení co nejvěrnějšího zachycení rozlivu barev na vodní hladině, což je technika definující Ondrash&Kašpárek, postupem, který dokáže do zlata zachytit veškeré jemné nuance organicky-abstraktních tvarů plné černých děr i nespoutaných vlnitých linií. Torza prstenům, která jsou tvarována ve zvětšeném měřítku ze sochařské hlíny, což umožňuje soustředit se na veškeré vrstvy i kontury, se snímají pomocí 3D skeneru. Spolu s Jakubem Vychodilem se podařilo dojít k metodě přenosu reliéfní malby na 3D povrch prstenu, ty se následně vytisknou na 3D tiskárně a slouží jako vzor pro vznik výsledného zlatého šperku, jehož každý drobný detail vznikl dokonalou ruční prací. V průměru trvala výroba každého jednotlivého prstenu několik desítek hodin.

MICHAEL KOVACIK: CLUB DE MEMBRES SS24

Vítejte ve světě uzavřené společnosti, která Vás vítá s otevřenou náručí. Po velkolepé oslavě desátého výročí tvorby představil slovenský návrhář Michael Kováčik svojí nejnovější kolekci s názvem “CLUB DE MEMBRES” SS24 formou expozice živých soch koncipované jako vhled do Michaelova světa touhy a požitků. V neděli 3. září se ve 21 hodin v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku proměnily komnaty pražského hotelu Andaz v úzký kruh příznivců značky Michael Kovacik.


V neopakovatelné atmosféře odprezentoval Michael své nejnovější siluety, které si pozvání mohli prohlédnout v intimním a neuspěchaném duchu. Touha “někam” patřit je součástí naší přirozenosti. Odráží a komunikuje naše individuální vnitřní postoje a hodnoty. Komunita a tvorba Michaela Kováčika by se dala charakterizovat klíčovými slovy: sex-appeal, odvážnost a vytříbenost. Kolekce čerpá z vysoce kvalitních materiálů převážně lokálního původu. Bavlna, hedvábí a flitry jsou pojaty do nových forem odrážející osobitý přístup každého z následných nositelů značky.

Foto: archiv značek