• Beauty  • Minerální make-up: Přirozená krása v novém světle

Minerální make-up: Přirozená krása v novém světle

Když přemýšlíte o líčení, pravděpodobně první, co vás napadne, jsou krémové nebo tekuté produkty. Ale co kdybychom vám řekli, že existuje alternativa, která může vaši pleť nejen krásně zvýraznit, ale zároveň ji i léčit? Minerální make-up je trend, který získává na popularitě, a důvody pro jeho oblíbenost jsou zřejmé.

Minerální make-up většinou obsahuje oxidy železa, mastek, oxid zinečnatý a oxid titaničitý. Všechny tyto složky jsou pomlety na malé částečky, které tvoří make-up a často neobsahují chemické látky, konzervanty nebo vůně, což činí minerální make-up ideální volbou pro citlivou nebo problematickou pleť.

Výhody minerálního make-upu

Přirozený vzhled: Minerální make-up se snadno slučuje s přirozeným tónem pleti, což zaručuje přirozený vzhled. Nevypadá, jako byste měli na sobě moc make-upu.

Dlouhotrvající: Minerální make-up je známý svou dlouhotrvající povahou. Jednou nanesený zůstane na místě po celý den, aniž by se vsáknul nebo se roztekl.

Nekomodogenní: To znamená, že minerální make-up neucpává póry, a tím pomáhá prevenci vzniku akné.

Ochrana před sluncem: Mnoho minerálního make-upu obsahuje oxidy železa a titanu, které poskytují ochranu proti UV záření.

Minimalistické složení: Vzhledem k tomu, že neobsahuje agresivní chemikálie, je vhodný pro lidi s citlivou pletí.

Léčebné vlastnosti: Některé minerální make-upy obsahují složky, které pomáhají léčit různé kožní problémy, jako je akné, ekzémy a podráždění.

Jak aplikovat minerální make-up?

Jistě budete souhlasit s tím, že vedle kvalitní dekorativní kosmetiky jsou dalším klíčovým prostředkem k perfektnímu make-upu vhodně zvolené štětce. Značka Annabelle Minerals má v nabídce štětce z těch nejkvalitnějších materiálů, takže nikdy nedráždí pleť, navíc mají syntetické štětiny, tudíž jsou veganské. Všestranný KABUKI štětec, který díky měkkým a hustým štětinám zastřiženým do zakulaceného tvaru umožňuje důkladné rozetření make-upu či pudru po celém obličej.

Minerální rtěnka? Existuje!

Líčení rtů znaly již ženy ve starém Egyptě. Zvýrazňovaly si je proto, aby byly přitažlivější, ale také aby signalizovaly svou vitalitu a blahobyt. Už tenkrát ale existovaly i rtěnky, které měly pro pokožku léčivé účinky. A přesně taková je i zbrusu nová Annabelle Minerals Lipstick – atraktivní a přitom blahodárná. Snoubí v sobě totiž jedinečnou kombinaci přírodních másel, olejů, vosků a vitamínu E, která vyživuje rty do hloubky, dodává jim masivní dávku hydratace a současně je chrání proti její ztrátě. Rtěnku však tvoří především pigmenty, a ty jsou v případě Annabelle Minerals výrazné a šťavnaté. Intenzitu barvy je navíc možné přizpůsobit podle osobních preferencí pro jemné denní líčení i pro výrazný večerní look. V obou případech si můžete být jisti, že vaše rty nebudou zatížené a líčení na nich vydrží opravdu dlouho.

Pokud jste ještě minerální make-up nezkusili, je ten správný čas. Vaše pleť vám poděkuje!

Foto: archiv Annabelle Minerals