• Fashion News  • Mondaily: Milánský zářijový týden módy představí 28 přehlídek fyzicky

Mondaily: Milánský zářijový týden módy představí 28 přehlídek fyzicky

Jak se k dlouho diskutovanému průběhu podzimních týdnů módy postavilo Miláno? Na jaké novinky se můžeme těšit na platformě Zalando? A s čím přišla topmodelka Claudia Schiffer? Přečtěte si v nejnovějším Mondaily!

Milánský zářijový týden módy představí 28 přehlídek fyzicky

Italská vládní organizace Camera Nazionale della Moda Italiana uveřejnila první prozatímní kalendář nadcházejícího milánského fashion weeku. Ten má probíhat od 22. do 28. září a z více než 50 akcí se jich 28 uskuteční fyzicky. Mezi nimi nebudou chybět například značky jako Blumarine, Alberta Ferretti, Prada nebo Max Mara.

Zářijové vydání milánského Fashion Weeku bude „fy-gitální“ vitrína s cílem umožnit každému designérovi i módnímu domu prezentovat se v té nejvhodnější podobě a v souladu s jejich vyprávěním,“ uvedla Carlo Capasa, italská prezidentka Módní komory.

Zalando doplňuje svou nabídku o značku ARKET

Již tento pátek spouští módní platforma Zalando prodej severské designové značky ARKET, jež je součástí skupiny H&M Group a představuje moderní životní styl. Ve svých kolekcích zahrne nejen sezónní konfekci, doplňky a nadčasové kousky každého šatníku, ale také parfémy a kosmetické a cestovní produkty. Součástí je mimo jiné velký výběr produktů do domácnosti s hravým designem.

Claudia Schiffer uvádí výstavu módních fotografií

Supermodelka Claudia Schiffer pořádá výstavu módních fotografií z 90. let pro muzeum umění – Kunstpalast v Düsseldorfu. Je to úplně poprvé, kdy se Claudia do takovéto akce pouští a není tajemstvím, že je tomu tak k jejím 50. narozeninám. Výstava představí kolem 120 exponátů z dílny Ellen von Unwerth, Corrine Day, Juergena Tellera nebo Karla Lagerfelda.