• Nezařazené  • Mondaily: Parfémy Pigmentarium dobývají nejvytříbenější nosy Paříže

Mondaily: Parfémy Pigmentarium dobývají nejvytříbenější nosy Paříže

Český parfumérský dům Pigmentarium je od června součástí selekce nezávislé pařížské parfumerie Nose Paris, místa, v jehož výběru chtějí být ti nejlepší. Sedm zakladatelů zapojených do náročného procesu výběru, vytvořilo z Nose na 20 Rue Bachaumont v pařížské čtvrti Marais během uplynulých deseti let respektovanou globální autoritu.

,,Každou vůni, každou značku vybíráme osobně ve spolupráci s Markem Buxtenem, mistrem parfumérem. Tím jsme jediný obchod na takové úrovni expertízy. Nedávno jsme se rozhodli spustit projekt The Nose Bazar, který nechává prostor novým, sebevědomým a rychle rostoucím značkám, jako je Pigmentarium,“ dodává ke spolupráci CEO Nose, Nicolas Cloutier.

ANNA T R A N x p ü r e e stvořili 3D kampaň

Česká módní designérka Anna Tran se spolu se studiem püree, za nímž stojí designérky Kateřina Škarabelová a Martina Styk, pustila do formování svého virtuálního světa. Její charakteristická snová atmosféra tak dostala digitální rozpohybovanou podobu v rámci nové kolekce. Studio püree mimo jiné spolupracovalo i na modelaci balónových šatů, které byly vytvořeny za pomoci simulace ve 3D, díky níž se vychytaly střihové nedostatky, a šaty tak mohly být zhotoveny rovnou z finálního materiálu bez nutnosti dalších prototypů. Výsledné kostkované šaty nafotila Paulína Maťová.

Saint Lauren představil karbonově neutrální Show

Pánská přehlídka pro jarní sezónu 2023 v poušti Agafay poblíž Marrákeše v Maroku potěšila všechny dychtivé oči. Svou měsíční inscenací při západu slunce dopadajícího kolem studny, ze které vyzařuje opar, nadpozemsky doplnila skalnatou krajinu. Podle Saint Laurenta odkazoval kreativní ředitel značky, Anthony Vacarello, na „The Sheltering Sky“, román z roku 1949 odehrávající se v severní Africe, který zkoumá existenciální zoufalství. Módní dům navíc uvedl, že podnikl řadu kroků ke snížení dopadu na životní prostředí a účtuje akci jako uhlíkově neutrální.

„Život považujeme za nevyčerpatelnou studnu. Přesto se vše stane jen několikrát, a několikrát ve významu opravdu velmi málo,“ píše autor Paul Bowles.