• Fashion News  • Mondaily: Salvatore Ferragamo má nového kreativního ředitele

Mondaily: Salvatore Ferragamo má nového kreativního ředitele

Značka Salvatore Ferragamo oznámila nového nástupce Paula Andrewa, kreativního ředitele Maximiliana Davise. Maximilian se narodil v Manchesteru a vystudoval London College of Fashion. V roce 2020 založil svou stejnojmennou značku Maximilian, jejíž působení a vývoj s navázáním spolupráce se Salvatore Ferragamo pozastaví. Značka Ferragamo byla po odchodu Paula Andrewa od loňského května bez kreativního ředitele a kolekce od té doby navrhuje interní kreativní tým.

NEHERA RTW Fall 2022 z Paříže

Slovenská značka s bohatou historií Nehera předvedla v rámci pařížského fashion weeku svou kolekci pro podzim 2022. Nejvýraznějším znakem této kolekce je vysoká krejčovina, která je podle majitele Nehery ,Ladislava Zduta, samotnou „substancí“ značky. Kolekce stírá rozdíly mezi kancelářským a volnočasovým oděvem a staví jej do juxtapozice „pohodlné, ale uhlazené“. Nepostradatelnou součástí kolekce jsou odnímatelné kapsy, které mají sloužit namísto kabelek – pro volné ruce, které chtějí objímat, pracovat a tvořit.

Pantone a umělec Polygon1993 proměnili barvu roku v NFT

Umělec Polygon1993 rozdá devět NFT inspirovaných barvou roku 2022 s názvem „Very Peri“ na největším trhu NFT společnosti Tezos, Objkt. Prvních pět bude k dispozici celosvětově ve středu a ve čtvrtek zdarma. Čtyři další budou k dispozici exkluzivně v místnosti „Pantone Very Peri“ v rámci zážitku Tezos „Block/Space“. Ty budou nabízeny podle zásady „kdo dřív přijde, je dřív na řadě.“ Umělec spojil své síly s Pantone a vytvořil digitální glitch art, který vyžadoval různé techniky. Analogové kamery byly sloučeny s dalšími digitálními nástroji, aby přenášely pocit pohybu při používání statických snímků. Proces je známý jako ohýbání obvodu a Polygon1993 zachytil vše ve vysokém rozlišení.