• Fashion News  • Mondaily: Značka Chloé zaplnila svůj Instagram přírodou

Mondaily: Značka Chloé zaplnila svůj Instagram přírodou

Na instagramovém profilu módního domu Chloé se po smazání veškerého obsahu začaly objevovat fotografie hmyzu, rostlin a ovoce. Zezačátku to vypadalo jako úspěšný počin hackerů. Postupně však fanouškům začalo docházet, že se opravdu jedná o obsah značky a ten se tak nevyhnul negativním komentářům.

V pátek nicméně kreativní ředitelka Chloé – Gabriela Hearst, objasnila celý příběh přírodního obsahu. Jejím přáním bylo přivést fanoušky zpět k počátku všeho. Všeho, co nám příroda dává a z čeho móda vzniká.

„Musíme se vrátit k respektování materialistických věcí, ale nemůžeme se vrátit, pokud nebudeme respektovat zdroj, který nám je dává,“ řekla.

Selfridges získal licenci pro malé svatby

Obchodní řetězec Selfridges začíná fungovat také jako legální místo pro malé a netradiční svatební obřady. Již letos tak umožní po omezenou dobu hostit obřady ve své vlajkové lodi na Oxford Street. Páry si mohou vybrat mezi třemi svatebními balíčky, včetně „Just the Two of Us“, který umožňuje malý obřad s počtem až čtyř hostů; „Milovníci Země“, jež svatebčanům nabídne přístup k odborným znalostem týmu Selfridges z oblasti udržitelnosti a zajistí, že jejich obřad bude proveden s co nejmenším plýtváním, a „All-Out Extraordinary“, při kterém si páry mohou uspořádat večírek o 20 osobách a obsluhovat je bude ikona Jonny Woo.

Restaurátorský projekt bytu Gabrielle Chanel odtajněn

Byt ve 2 patře na adrese 31 Rue Cambon se pojí snad s nejobdivovanější návrhářkou vůbec – Coco Chanel. Padesát let po její smrti byl konečně oficiálně odhalen po rozsáhlé rekonstrukci. Několik měsíců na ní pracoval francouzský interiérový designér Jacquesa Grange, který se inspiroval mnoha archivními snímky pořízenými v bytě. Nechybí tak velká semišová pohovka, prošívaná způsobem jako kabelka 2.55 v barvě mokrého písku, který najdete na pláži ve francouzském Deauville – letovisku, kde Coco založila svůj druhý obchod v roce 1913 nebo ozdobné předměty ze starověkého Řecka, Egypta, Číny a Itálie.