• Fashion News  • MONDAILY: Značka Forever 21 vyhlásila bankrot

MONDAILY: Značka Forever 21 vyhlásila bankrot

Pokud čtete Mondaily pravidelně, musíte mít pocit, že móda je jen o bankrotech. Naštěstí jsou ale i pozitivnější novinky, které by vám neměly uniknout!

Značka Forever 21 vyhlásila bankrot

Bohužel se fast-fashion prodejci Forever 21 nepodařilo zvednout své prodeje a vyhlásil bankrot s úmyslem provést restrukturalizaci, která by měla značku ozdravit. A prvním důsledkem bude uzavření téměř všech kamenných prodejen v Asii, Evropě, Mexiku a Latinské Americe. Čísla ale mluví jasně, od začátku roku 2017 situaci nezvládlo již více než 20 fast-fashion retailů, které zbankrotovali pod nárustem konkurence v podobě e-shopů, které si pro sebe ukradli významný kus fashion trhu.

Modelka Slick Woods představila minimalistickou kolekci šperků

Možná vám jméno Slick Woods nic neříká, její obličej jste ale určitě zaregistrovali. Okázalá černoška s mezerou mezi zuby se stala múzou nejednoho světového návrháře, ale třeba i zpěvačky Rihanny. Slick ale vyvrací nejen představy o kráse. Přichází totiž s vlastní kolekcí minimalistických šperků s názvem Civil, z jejichž prodeje poputuje 20% výtěžku na podporu malých a ženami vlastněných podniků. Yay!

Dolce&Gabbana X Smeg limitovaná lednice

Pokud si potrpíte na umění, proč ho nemít i na lednici? Dolce&Gabbana totiž v rámci spolupráce se značkou kuchyňských spotřebičů Smeg vytvořila limitovanou edici o 100 kusech, zdobenou mistrovskými malbami tradičních sicilských motivů rukou uměleckého restaurátora a výtvarníka Gianfranca Fiore. Lednice je nově dostupná i v Česku, u prodejce Potten & Pannen – Staněk, za cenu 1.115.000,- Kč.