• Styling  • Stále ještě v módě: nejstylovější birkenstocky jaro/léto 2017

Stále ještě v módě: nejstylovější birkenstocky jaro/léto 2017

Letos v létě si můžeme dovolit nejen trendy, ale i pohodlnou obuv. Stále módní jsou takzvané birkenstocky. V současné,,sandálové“ sezóně může tento model konkurovat libovolné letní obuvi. Perfektně doladí džínové šortky s klasickým basic tričkem i maxi šaty. Stejně jako každý populární trend, i birkenstocky přestaly být formou modelu bot jen jedné určité společnosti Birkenstock. Právě letos představují i mnohé jiné značky své pojetí a varianty tohoto hitu: od klasických birkenstocků podobajících se originálu až po nečekaně odvážné modely. 

METALIZOVANÉ

V této sezóně zůstávají trendy nejen birkenstocky, ale i metalizovaná obuv celkově. Proč tedy ,,nezabít“ dvě mouchy jednou ranou a nepropojit oba trendy do jednoho? Poté se vaše birkenstocky stanou nejexkluzivnější záležitostí tohoto léta. Podobné kousky můžeme nalézt u společnosti Forever 21 nebo v internetovém obchodě Asos.

KLASICKÉ

Je pro vás nejzásadnější komfort a pohodlí, a až posléze móda? Pak vám jistě sedne nezastarávající model birkenstocků v klasické černé nebo hnědé barvě. Dobrou zprávu vám může být i fakt, že tyto boty ustojí nejednu sezónu. Podobné můžete najít v obchodech Reserved.

SAMETOVÉ

Sametová obuv – ještě jedna z módních tendencí. Odhodlat se k nim je však výzva. Pokud jste ale zastánci neotřelých kousků, hledejte svůj vysněný pár v obchodech Topshop. Tato značka má svou ,,klidnou“ variantu v základní černé barvě. Pakliže chcete být v létě ještě extravagantnější než obvykle, obraťte se na značku SixtySeven. Najdete je v již zmíněném internetovém obchodě Asos.

ZDOBENÉ

Ještě jeden tip pro ty, kteří hledají toto léto něco nestandardního a neokoukaného. V obchodech Stradivarius můžete najít sandále v rockerském duchu, například s nýty. A v Zaře méně otřelou variantu – birkenstocky s kamínky. A nebo je libo ty „originální“ od značky Birkenstock se zlatými třásněmi?

S PŘEZKOU

Přezky, které svou stylistikou připomínají kovbojský nádech jsou v současné vlně velmi populární a vyhledávané. Natolik, že je můžeme spatřit nejen na páscích, ale i na obuvi. Podobné modely prodává Tommy Hilfiger nebo Topshop.

BÍLÉ

Sandále birkenstock v klidné bílé barvě vypadají skromně a prostě, ale zároveň i přepychově. Tahle varianta padne všem, kteří se nehodlají vzdát vysoké módy na úkor pohodlí. Podobné bílé sandále můžete najít v Zaře.

NA PLATFORMĚ

Birkenstocky na platformě se stanou ideálním řešením pro ženy, které touží po modelkovské výšce, ale jsou už unavené z věčného klopýtání na jehlách. Platforma přidá několik centimetrů a nohy nebudou zmírat bolestí. Podobné birkenstocky na platformě jsou součástí poslední letní kolekce značky Mango.

Birkenstocky jsou právě tou obuví, která se pomaličku, ale jistě, přesouvá ze škatulky módní záležitosti ke kategorii klasiky. Proto není radno dlouho přemýšlet, zda tyto boty skutečně potřebujete. Vždyť právě ony vám poslouží nejedno léto. Zbývá jen vybrat si tu variantu, která sedne jako ulitá právě vám!

Zdroj: úvodní foto, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8