• Lifestyle  • Může být kancelář COOL? To si pište, že ano…

Může být kancelář COOL? To si pište, že ano…

Působivý projekt slovenského architektonického studia PLUSMINUSARCHITECTS je dokonalým příkladem současného kreativního designu. Čtyřpokojový byt ve čtvrtém podlaží secesního domu v centru Bratislavy byl transformován v neuvěřitelně hravý openspace, který je zářným příkladem toho, že i obyčejné věci mohou vypadat skvěle. Dokladem toho je také celkový budget, kdy náklady na kompletní rekonstrukci dosáhly pouhých 7500 €.
Základní myšlenkou celé realizace bylo co možná nejvíce otevřít prostor a zbavit se tak zbytečných příček a použít co nejméně nábytku, který se v podstatě omezil na několik pracovních stolů, pár křesílek a dva lité bloky z OSB desek. Jeden z nich slouží k uložení věcí a druhý v sobě ukrývá nutné sociální zázemí. Také zdi a strop byly „odstrojeny“ od letitých nánosů zašlé výmalby a natřeny na bílo, aby se tak ještě více umocnil industriální genius loci celého prostoru. Díky tomu vynikne veliká černá tabule, zabírající jednu ze stěn, jež slouží pro umístění realizovaných projektů a často také jen pro kreativní potřeby zaměstnanců.

Nábytek pochází zčásti z IKEA, zčásti byl pak posbírán po starých bytech a vetešnictvích, jako například křesílka Brusel v hnědém čalounění. Tato zdařilá všehochuť byla doplněna několika designováni kousky, které v ní nijak nezanikají, ale naopak na sebe strhávají pozornost a působí jako ony pověstné růže mezi trním.

Velmi osobitou součástí interiéru jsou dekorace, kde designéři naprosto popustili uzdu své fantazii a nalezneme zde i takové „šílenosti,“ jako jsou jelení parohy, terč na šipky či starý šicí stroj. Díky hravosti celého konceptu však tyto zdánlivě nesourodé předměty celkový koncept nijak nenarušují, ba naopak k němu tvoří zajímavý a poněkud excentrický kontrapunkt.

Zdroj fotografií: Plusminusarchitects