• Lifestyle  • Nábytek z palet? Proč ne!

Nábytek z palet? Proč ne!

Sofa, konferenční stolky, jídelní a pracovní stoly, poličky, houpačky, zahradní nábytek, knihovny, botníky a ještě mnohem víc. Co všechno mají společného? Můžeme si je s trochou (možná trochou více) zručnosti vyrobit sami doma z použitých přepravních palet. Tento celosvětový fenomén by vám rozhodně neměl uniknout!Nebudete si na to muset odkládat z výplaty, při výrobě si vystačíte s málem a navrch vás může těšit představa, že půjde o naprostý originál, který nebudete sdílet s dalšími desítkami až tisíci jiných domácností. A vlastně to nejdůležitější – budete EKOLOGIČTÍ! To už to stojí alespoň za zvážení, ne?

Dávejte si však pozor, není všechno zlato, co se třpytí. Pokud se rozhodnete do toho jít, měli byste si nejdříve zjistit, jaký druh palet vlastně máte použít. První a zásadní rada zní, vyhnout se těm, které byly chemicky ošetřené, dále těm, které byly použity na přepravu chemikálií, léků, potravin, stavebnin či dokonce nábytku – hrozí totiž, že mohou být porušené nebo obsahovat zbytky něčeho, co byste později neradi doma měli. Možná se teď spousta z vás zeptá, jak to má asi obyčejný smrtelník poznat? Odpověď zní – jednoduše! Pokud mají palety na spodní části štítku v prostředním sloupku označení HT neboli Heat Treatmen, znamená to, že prošly minimálně půlhodinovým zahřátím na teplotu 56 °C, čímž byly zbaveny parazitů. A takové palety přesně chcete! Pokud tam však naleznete označení MB, takovým se raději vyhněte obloukem, jsou totiž ošetřeny metylbromidem, což je jedovatý plyn.
30b1cad713d7d2e373554333f5cf675a

A kde takové palety získat? Buď přímo od výrobce, na různých internetových bazarech nebo naleznete někoho, kdo se jich bude chtít prostě zbavit, například za odvoz.

Tak, teď už máte představu, kam pro palety zajet, víte, jaké si vybrat a na internetu naleznete velké množství návodů na cokoli, co budete chtít zrealizovat. Teď už je to jen na vás, jestli si na to troufnete a vytvoříte si svůj vlastní osobitý kus nábytku, který nebude mít i váš soused.
690f52bae46d5db1ba924c605dc7d2ba

Zdroj: 1, 2