• Lifestyle  • Nápoj krásy: Matcha tea

Nápoj krásy: Matcha tea

Chcete zhubnout? Nastartovat metabolismus? Udělat něco pro svoje zdraví? Seznamte se s čajem Matcha.

Matcha znamená v překladu z japonštiny “mletý čaj“. Připravuje se z mladých lístků čajovníků, které jsou zastiňovány. Tento silný zelený čaj vás podle odborníků nabudí podobně jako káva, obsahuje totiž až 70 miligramů kofeinu v šálku, což je mezi čaji bezkonkurenčně nejvyšší číslo.

Ale pozor – Matcha nemusí být pouze čaj! V kavárnách a cukrárnách najdete například i Matcha Latté, Matcha zmrzlinu nebo Matcha makronky.

4773676208_c592723cf9_z

A tady je 7 důvodů proč je Matcha tea považován za superpotravinu:

1) Dobrý zdroj katechinů, EGCG: Antioxidanty katechiny jsou nejúčinnější a nejvíce prospěšné zdraví. Matcha je dobrým zdrojem jednoho specifického katechinu zvaného epigallokatechin gallát (EGCG), který je široce uznáván pro své protirakovinné vlastnosti.

2) Spalování kalorií: Matcha umí nabudit metabolismus a pomoci při spalování přebytečného tělesného tuku asi čtyřikrát rychleji, než je běžné, a to bez negativních vedlejších účinků, jako je zrychlený srdeční tep a vysoký krevní tlak.

3) Detoxikace těla: Proces výroby zeleného čaje Matcha z rostliny Camellia sinensis vyžaduje zakrytí lístků před slunečním světlem, čímž se v nich zvýší produkce chlorofylu. Výsledný vysoký obsah chlorofylu nejen že dodává tomuto čaji jeho krásně jasnou zelenou barvu, ale rovněž z něj dělá silný detoxikační prostředek, který má schopnost „vypláchnout“ z těla těžké kovy a chemické toxiny.

USDA-Organic-Matcha-Green-Tea-2

 

4) Posílení imunitního systému: Katechiny nacházející se v tomto čaji působí jako antibiotika a podporují fungování imunitního systému. Jedna miska zeleného čaje Matcha poskytne dostatečné množství živin, jako jsou draslík, vitamíny A a C, železo, bílkoviny a vápník.

5) Navozuje pocit klidu: Přítomnost aminokyseliny L-theanin v lístcích použitých k výrobě zeleného čaje Matcha stimuluje produkci alfa vln v mozku, čímž navozuje pocity klidu a uvolnění bez pocitu ospalosti.

6) Posiluje paměť a koncentraci: L-theanin produkuje hormony jako dopamin a serotonin, které zlepšují náladu, posilují paměť a podporují lepší koncentraci.

7) Snížení hladiny cholesterolu: Existují studie, které ukazují, že pravidelným pitím zeleného čaje Matcha lze snížit hladinu LDL (špatného) cholesterolu, zatímco ve stejnou dobu je vykazována vyšší hladina HDL (dobrého) cholesterolu.

MatchaIceCream_EDITED_WEB

 

Zdoje: 1 2 3 4 5 6