• Fashion News  • Nejhlavnější letní trendy, které hýbou světem a budí pozornost

Nejhlavnější letní trendy, které hýbou světem a budí pozornost

Léto je v plném proudu a s ním i nespočet módních trendů, které nás každodenně obklopují v běžném životě. Jak již bývá zvykem, některé trendy se opětovně vrací na scénu, některé naopak hýří svojí originalitou a nevšedností. Současná situace však módní svět ovlivnila ve značném měřítku a do popředí se tak neustále dostávají pohodlné kousky, které hýbou i letošní letní sezónou. Pojďme se tedy společně podívat na to, jak se napříč rozpálenými dny obléct stylově a bez jakých kousků by se Váš šatník letos neměl rozhodně obejít.

Detail odhalených zad

Odhalená záda mohou častokrát působit mnohem více atraktivněji nežli takový hluboký výstřih, a tak méně někdy opravdu znamená více. V současné době si můžeme povšimnout, že se jedná především o trend v podobě romantických šatů, které bývají ozvláštněny právě zmiňovaným detailem odhalených zad. Takovýto kousek je skvěle využitelný jak v horkém počasí, tak i například u romantické večeře, kdy šaty mohou být doplněny o sako pánského střihu, které dodá celému outfitu sofistikovanou tečku.

Teplákové kalhoty

Takzvané teplákové jogger kalhoty byly absolutním must-have kouskem již letošní jaro, avšak jinak tomu nebude ani letos v létě. Tyto kalhoty budou skvělým parťákem právě při cestování na Vaši vysněnou dovolenou, kdy jejich pohodlnost si zkrátka zamilujete. Dalším neopomenutelným plusem těchto kalhot je především to, že se dají nakombinovat do mnoha variabilních stylů.

Béžové odstíny

I když je léto neodmyslitelně spjato se zářivými a veselými barvami, letos je tomu tak trošku jinak. Obchody s módním sortimentem jsou zaplaveny všemi možnými kousky právě v onych béžových odstínech, které momentálně vedou na plné čáře. Ať se již jedná o šaty, topy či sukně, se všemi těmito kousky máte zaručenou jistotu, že se budou ve Vašem šatníku vždy lehce kombinovat.

Zvířecí vzory

Zvířecí vzory se bezpodmínečně řadí mezi trendy, které se neustále vrací a ani letos v létě se jim nevyhneme. Obzvláště v kurzu jsou momentálně zebří a tygří motivy, které se budou především vyjímat na sukních či šatech, které Vás budou doprovázet napříč rozpálenými dny. Zvířecí potisky je dále vhodné kombinovat pouze s jednobarevnými kousky, jelikož ve většině případů tvoří dominantu celého outfitu.  

Krátké sportovní topy

I tento trend má co dočinění se současnou pandemií a jeho původ pochází právě odsud. Napříč zavřenými posilovny se cvičení muselo přesunout do domácího prostředí a určitě jste zaregistrovali, že i ti největší odpůrci sportu se rozhodli vlivem volného času aktivněji zajímat o své zdraví. Trh se sportovní módou tedy zažívá obrovský boom a nejen to, jednotlivé kousky se začaly začleňovat i do každodenních outfitů. Typickým příkladem jsou biker shorts, kterými ovšem už nikoho zřejmě nepřekvapíte, momentální originálnější variantou jsou krátké sportovní topy nastylované do outfitu elegantního rázu. 

Zdroje: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11