• Beauty  • Nejlepší balzámy na suché a popraskané rty v zimním období

Nejlepší balzámy na suché a popraskané rty v zimním období

Je tu prosinec a to znamená jediné – zima pomalu přebírá své pomyslné žezlo a naše rty trpí. Řekněme si narovinu, ani sebekrásnější rtěnka nevypadá dobře na vysušených a bolavých rtech, proto by se dobrý balzám na rty měl stát minimálně v zimním období naším věrným přítelem. Pravdou je, že letošek se trochu vymyká a naše rty „zdobí“ místo rtěnek po většinu času rouška, která je před chladem sice trochu ochrání, to ale určitě neznamená, že byste se o své rty měla přestat starat. Který balzám se tedy tuto zimu stane nejlepším zachráncem vašich rtů?

Svůdné rty Krásné kurtizány Havlíkova apotéka

Tato malá tubička je přímo svatý grál. Obsahuje totiž účinné látky, jakými jsou HyaPerl – unikátní typ kyseliny hyaluronové, která má za úkol pleť vypínat, tonizovat i hydratovat, dále extrakt z kávy Arabica, která má antioxidační účinky a v neposlední řadě tzv. Acticire®, což je komplex vosků složený z jojobového vosku, vosku keře akácie a slunečnice. Rty zvlhčuje, zjemňuje pocit na kůži a vytváří jemný film chránící pokožku před ztrátou vody. To zní dost slibně, co říkáte?

Svůdné rty Krásné kurtizány, 316 Kč, prodává havlikovaapoteka.cz

Atoderm balzám na rty Bioderma

Bioderma je sázkou na jistotu, ať už vás trápí suchá pokožka nebo suché rty. Ve složení najdete například avokádový olej, který zachovává pružnost pleti nebo také  bambucké máslo, které má výraznou regenerační a hydratační schopnost. Je také vhodný pro pokožku s atopickým ekzémem, navíc je hypoalergenní.

Bioderma Atoderm balzám na rty, 152 Kč, k dostání na notino.cz

Rose Infusion Erborian

Tento olejíček je naprostá pecka! Vaše rty nejen „uzdraví“, ale také jim zajistí krásnou barvičku. Produkty „dva v jednom“ jsou čím dál oblíbenější a tento olej je trefou do černého!

Erborian Rose infusion, 244 Kč, prodává marionnaud.cz

Cannabis pomáda na rty s karité BIONE Cosmetics

Pomáda na rty, kterou určitě musíte vyzkoušet! Je šetrná k přírodě, má výborné složení a také velice lákavou cenu. Navíc je k dostání v obrovském balení, takže vám vydrží minimálně celou zimu. A teď to nejdůležitější – opravdu maximálně funguje! Doporučujeme všemi deseti.

BIONE pomáda na rty s karité, 59 Kč, dekorativka.cz

Noční maska na rty Laneige

Skvělé řešení pro ty z nás, jež si pod roušku odmítají patlat rty balzámem. Tento unikátní produkt totiž pečuje o vaše ústa, zatímco spíte. Maska je přímo nabušená kvalitními ingrediencemi (zinek, káva, výtažek z quionoi apod.), a tak vám zajistí pořádnou dávku hydratace a připraví rty na nový den.

LANEIGE noční maska na rty, 590 Kč, prodává sephora.cz

Zdroje: 1,2,3,4,5