• Fashion News  • Zimní kolekce značky CHATTY vytvořená z přírodních materiálů

Zimní kolekce značky CHATTY vytvořená z přírodních materiálů

Návrhářská dvojice Anna Tušková a Radka Sirková přichází s zimní kolekcí, která čerpá inspiraci z Holandské malby zátiší ze 17. století. V celé kolekci najdete patnáct outfitů vytvořených ryze z přírodních materiálů, jako je vlna, vyšívaná bavlna a bavlněná krajka, kašmír nebo hedvábí.

Jablko uprostřed obrazu vypráví o pádu prvního muže, prázdná skořápka, která kdysi sloužila jako domov mořských měkkýšů, vypovídá o křehkosti života, stejně jako zvadlé a sušené květiny o smrti. A motýl, který se vynořil z jeho zámotku, ohlašuje vzkříšení a obnovu.

Symbolika podpořená úchvatným realistickým vyobrazením běžných předmětů v důmyslných kompozicích a nádherném barevném spektru se stala leitmotivem současné kolekce, kterou studio CHATTY opět navrhlo ve spolupráci se stylistkou Milenou Žuravljovou. V kolekci je například zastoupen vlněný žakár na bombrech s ručním vyšíváním nebo hutná bavlněná krajka na šatech a sukních, která je podložena kontrastní podšívkou tak, aby vyvolávala iluzi většího prostoru. Návrhářky pracovaly i s detaily kontrastního štepování, stejně jako s ručně tkanými detaily z voskované bavlny.

Poslední CHATTY ready to wear řada obsahuje nadčasové a univerzální, dobře kombinovatelné a nositelné modely, jejichž společným jmenovatelem je precizní krejčovina na siluetách pojatých podle současných potřeb moderní klientely.

Zdroj fotografií: archiv značky CHATTY

Marketing manager