• Gastro  • Nejlepší český someliér Jakub Přibyl si otevřel nový podnik

Nejlepší český someliér Jakub Přibyl si otevřel nový podnik

Praha je proslulá počtem gastronomických podniků. Ale těch, co nabízí něco netradičního a nového už je trochu méně a nový podnik Wine&Degu na pražských Vinohradech v Uruguayské ulici 3 je určitě jedním z nich. Pokud jste milovníky vína, tak je to právě Vaše vysněné místo!

Otevřel si ho totiž nejlepší český someliér, několikanásobný vítěz mistrovství ČR a náš reprezentant v someliérství na světových soutěžích (mimo jiné semifinalista Mistrovství Evropy 2017) – Jakub Přibyl se svou partnerkou Veronikou Maškovou.

Servis vína, ale i povídání o něm je ve Wine&Degu na té nejvyšší úrovni. Nemějte obavy ze snobského a nabubřelého prostředí, ba právě naopak. Prostor je malý a útulný s kapacitou okolo 20 osob.

Majitelé mají mnoho plánů, mezi kterými jsou i pravidelné degustace netradičních vinařských oblastí či degustace vín ze soukromých sbírek, které skýtají opravdu jedinečné a mimořádné kousky pro opravdové vínové znalce a fajnšmekry.

„Hodně lidí se ptá na koncept. Náš koncept je jasný – kvalitní vína, za kterými si stojíme od českých, moravských i zahraničních vinařů. Snažíme se nabídnout velká světová vína, ale i vína která nás oslovila a nemusí Vás zrovna stát celou výplatu. Výběr je vždy na zákazníkovi. Na vína s sebou máme 15% slevu a u nás si můžete dát hezké víno od 290,- Kč, což si myslím, že je na lokalitu, ve které se nacházíme velmi příznivé“ říká Jakub.

„Chceme, aby se naši hosté vínem bavili tak jako my. Tzn. nabízíme například „tasting flight“ tří vzorků vín, která mají něco společného, naslepo. Můžete zkoušet hádat a pak se nechat překvapit, anebo si nechat prozradit něco o vínech rovnou a už jen porovnávat společné nebo naopak rozdílné charaktery a chutě.“ dodává Veronika.

My jsme si Wine&Degu zamilovali hned při první návštěvě. Podnik působí velmi útulně s přátelskou atmosférou. Jednotlivá vína navíc doprovází i osobní historky a zážitky majitelů. Za redakci Dailystyle.cz vzhledem ke kapacitě prostoru doporučujeme udělat rezervaci předem.


 

Wine&Degu,

Uruguayská 3, Praha 2

www.wineanddegu.cz