• Fashion News  • DIOR: Ready-To-Wear SS18

DIOR: Ready-To-Wear SS18

“Proč tu doposud nebyly žádné velké umělkyně?” Tak přesně tuto otázku si provokativně kladla v roce 1971 v článku vydaném pro přední umělecký časopis Artnews feministická historička Linda Nochlin.

Stejnou otázku dnes najdeme na tričkách nové kolekce Dior Ready-To-Wear Jaro-Léto 2018. Ne však jako připomínku postřehu Lindy Nochlin, ale jako volání do světa po ženách – umělkyních.

Při svém bádání v archivech módního domu Dior narazila Maria Grazia Chiuri, umělecká ředitelka dámských kolekcí, na fotografie umělkyně Niki de Saint Phalle. Na jedné z nich sedí umělkyně na velbloudovi, na dalších pak pózuje pro Dior v době, kdy byl její přítel Marc Bohan přijat do módního domu, aby se později stal jedním z jeho kreativních ředitelů.

V tvorbě Niki de Saint Phalle najdeme mnoho významných děl – sochy výjimečných žen bujných tvarů, pestrobarevná srdce, draky strom lásky nebo třeba veledílo Tarotová zahrada. A právě ona inspirovala Marii Grazii Chiuri při tvorbě nové kolekce SS18. Maria se nebála vžít do umělčiny radostné palety barev a propojit ji s krajkami, hedvábím, kůží i plastem.

Celá kolekce také tíhne k Marcu Bohdanovi a jeho malým šatům a kombinézám. V kolekci se objevují puntíky, černo-bílé kostky, kalhoty s klasickými nebo safari saky, někdy doplněné pánskými košilemi v romantické bílé.

Líbí se vám nová kolekce módního domu Dior?

Zdroje: 1, 2, 3, 4