• Lifestyle  • Nejlepší design roste v lese – přesvědčte se o tom na veletrhu DŘEVOSTAVBY 2016

Nejlepší design roste v lese – přesvědčte se o tom na veletrhu DŘEVOSTAVBY 2016

Jedinečný veletrh, věnovaný dřevu a energeticky úspornému bydlení, se bude konat již ve dnech 4. – 7.2. 2016 v Praze na Výstavišti v Holešovicích. Přijďte se podívat, co vše se dá vybudovat ze dřeva, nejstaršího materiálu, který nepřestává okouzlovat svými estetickými i fyzikálními vlastnostmi. Čekají na vás speciální interaktivní expozice, zástupci nejvýznamnějších škol z oboru a doprovodný vzdělávací program v unikátním prostorném auditoriu. Uvidíte také designové novinky ze světa dřevěného designu nebo například ty nejnovější trendy v designu krbů a kamen.

Mezi ty prvně jmenované patří například unikátní kolekce oken RAND 2.0 valašského výrobce oken a dveří Janošík, navržená významným českým architektem Zdeňkem Fránkem, která určuje nový minimalistický trend v moderní architektuře. Tato kolekce ztělesňuje motto společnosti, které zní „nevyrábíme okna, ale rámujeme ty nejkrásnější obrazy“ a přináší zcela novou dimenzi osazení otevíravých oken, které je možno propojit z bezrámovým systémem NOFRAME. V provedení RAND se vyrábějí i panoramatická posuvná okna, a to také s bezrámovým zasklením.

Jak úžasně v praxi funguje trend vývoje oken k jejich maximálnímu splynutí s domem a využití bezrámového zasklení se můžete přesvědčit na následujících fotografiích nebo osobně přímo na veletrhu.

Exterier-01_010_final

Interier-01_016_zavrene_Final-001

Interier-03_013_final_picmonkeyed

 

Můžete se také těšit na největší nesoutěžní přehlídku dřevěné architektury v České republice a na Slovensku – Salon dřevostaveb a jeho tradiční součást Mozaiku dřevostaveb, které předvedou to nejzajímavější, co v posledním roce v oblasti dřevostaveb vzniklo, nebo na speciální výstavu Umění dřeva. Ta představí netradičně umělecky a designově pojatou přehlídku artefaktů z tohoto tradičního materiálu a zajímavosti jako výtvarná díla českých umělců, obrazy, řemeslné výrobky, ale i hudební nástroje nebo nábytek.

zdroje: 1, 2