• Fashion News  • Nejlepší kolaborace Virgila Abloha, které se zapsaly do módní historie

Nejlepší kolaborace Virgila Abloha, které se zapsaly do módní historie

V minulém roce módní svět přišel o jednoho z nejtalentovanějších tvůrců. Zakladatel značky Off-White a kreativní ředitel Louis Vuitton Virgil Abloh zemřel na rakovinu, a to v pouhých 41 letech. Abloh ovlivnil celou generaci mladých lidí zajímajících se o módu a už navždy bude patřit mezi módní legendy. Připomeňte si s námi ty nejlepší kolaborace tohoto talentovaného návrháře.

Off White a Rimowa

V roce 2018 vznikla velice úspěšná spolupráce Off White s luxusní cestovní značkou Rimowa. Futuristické průhledné kufry z polykarbonátu, s černou nebo bílou rukojetí a černými kolečky, byly zdobeny detaily Off-White. I bez rentgenu na letišti tak měli všichni možnost nahlédnout, co si vezete s sebou. Luxusní lehké zavazadlo se okamžitě stalo hitem.

Off White a Nike

Ze spolupráce sportovní značky Nike s Virgilem Ablohem vzniklo několik povedených kolekcí. Virgil Abloh dával ikonickým siluetám Nike nový rozměr. V tenisových šatech Off-White x Nike vyhrála v roce 2018 Serena Williams US Open. Ve stejném roce představil návrhář v Paříži kolekci inspirovanou atletikou. Po rukama talentovaného tvůrce dostaly neotřelý vzhled i všechny ikonické tenisky Nike.

Virgil Abloh a Ikea

Návrhář Virgil Abloh v roce 2018 spolupracoval i s Ikea na kolekci nábytku a dekorací pro generaci Y. Z exkluzivní spolupráce návrháře a švédské značky vznikly funkční a inovativní kousky zdobené streetwear kódy Abloha. Vznikl tak koberec, který vypadá jako obrovská nákupní účtenka, skleněná skříňka či trojúhelníková červená zarážka dveří. Všechny kousky byly primárně určeny pro mladé lidi s malým rozpočtem a do krátkodobých pronájmům.

Virgil Abloh a Mercedes-Benz

Jedním z posledních počinů návrháře byla kolaborace s automobilkou Mercedes-Benz. Virgil Abloh spolupracoval s šéfdesignérem Mercedesu Gordenem Wagenerem na projektu Maybach. Elektromobil Mercedes-Maybach je spojením know-how luxusní značky s funkčními prvky, které návrhář Off-White a Louis Vuitton elegantně zakomponoval. Robustní luxusní vůz se může pochlubit interiérem z kůže a solárním panelem pod přední kapotou. Na žádost Ablohovy rodiny byl vůz představen v muzeu Rubell v Miami pár dní po závěrečné přehlídce zesnulého návrháře.

Foto: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14–16