• Lifestyle  • Nenechte si ujít největší fotografickou akci podzimu, blíží se FOTOEXPO 2016!

Nenechte si ujít největší fotografickou akci podzimu, blíží se FOTOEXPO 2016!

Již čtvrtý ročník veletrhu a festivalu současné fotografie FOTOEXPO 2016 klepe na dveře. Zahájení se uskuteční v sobotu 22. října 2016 v Národním domě na pražských Vinohradech. Na své si zde přijdou zejména příznivci fotografické techniky, fotografie, grafiky a tisku. Návštěvníci se mohou těšit na audiovizuální projekce fotografů za jejich osobní účasti a samozřejmě nebudou chybět ani odborné semináře, workshopy a bohatý doprovodný program. Součástí veletrhu bude také prezentace novinek fotografické techniky, světel a tisku.

Den nabitý besedami a projekcemi v hlavním přednáškovém sále odstartuje Martin Faltejsek, dvojnásobný vítěz soutěže Czech Press Photo v kategorii Canon Junior Awards. O svobodě, odvaze a ženách bude vyprávět divadelní a filmový herec Hynek Čermák, fotografka Kata Sedlak zase o tom, jaké je to fotit emoce, zážitky a osobní vztahy v rodině. Podvečerní program bude patřit také sportovnímu fotografovi Romanu Vondrušovi a portrétní fotografii Vojtěcha Vlka. Fotograf Robert Vano představí svou tvorbu v Raisově sále, zájemci můžou navštívit i jeho workshop. Den zakončí Vojtěch Duchoslav, který bude vyprávět o tom, jaké je to mimo jiné fotit velké „trabantí“ expedice.

martin-faltejsek

Letošní novinkou je zpřístupnění druhého přednáškového sálu s volným vstupem. Příběhy svých fotografií odtajní fotograf přírody Petr Bambousek a za zvířaty na Špicberky se můžete vydat s Michalem Krause. Prahu ve fotografické koláži vám ukáže ve svém díle Assem Alsabban. Ve dvouhodinovém bloku se dozvíte vše o tom, jak fotografovat krajinu na svých cestách a expedicích.

Jako každý rok, nedílnou součástí veletrhu jsou žhavé novinky vystavovatelů, odborné poradenství a speciální akce. Na čtvrtém ročníku budou zastoupeny značky a vystavovatelé Nikon, Canon, Fujifilm, Olympus, Sony, GeniaPhoto a mnoho dalších.

Jestliže se chcete dozvědět ještě více a prohloubit své znalosti, můžete se inspirovat na exkluzivních seminářích a workshopech. Ty se budou týkat například výběru monitorů, zábleskové techniky, focení do rawu, svatební reportáže, noční fotografie, focení portrétů, videa, architektury, instagramu nebo focení starými objektivy. A balkón bude znovu patřit světlům a dokonalým aktům.

katasedlakmiloa-burkhardt

 

 

 

 

 

 

Vstupenky na tuto akci jsou již v prodeji. Neváhejte, kapacita účastníků je výrazně omezena. Více informací o akci naleznete na www.fotoexpo.cz .

duchoslav