• Fashion News  • Nike x Virgil Abloh: představují The „Queen“ kolekci pro Serenu Williams

Nike x Virgil Abloh: představují The „Queen“ kolekci pro Serenu Williams

Letošní jubilejní 50. ročník tenisového turnaje dorazí Serena Williams na Flushing Meadows v New Yorku opět ve speciálním outfitu. Tentokrát se o něj postará známý návrhář Virgil Abloh.

„Queen“ kolekce spojuje dvě vlivné osobnosti z oblasti tenisu a módy dohromady s cílem opět posouvat hranice a inspirovat mladé lidi. Najdete v ní stylové šaty, bundu a limitované edice bot, které byly inspirované Sereny láskou k tanci a baletu i podvratnou atmosférou tvorby Virgila Ablova. Sbírka oslavuje design budoucnosti značky Nike a ambiciózní produkty, které chtějí vymezit nové spojení výkonu a stylu.

Abloh, který je proslulý svými modely bot, mohl najednou zkusit něco trochu jiného a pro tenisovou ikonu vytvořit tenisové šaty a doplnit je o její okouzlující auru.

„Serenu, jako jednoho z nejsilnějších a nejinspirativnějších sportovců naší generace, máme jako múzu,“ říká Abloh. „Snažil jsme se ztělesnit jejího ducha a přinést do tenisu něco přesvědčivého a čerstvého.“

„Co mám na tenisu rád je půvab. Je to ale zároveň agresivní a výkonná hra, která vyžaduje dotek a jemnost,“ říká Abloh. „Proto jsou šaty ženské, ale zahrnují agresi. Částečně odhalují, jsou asymetrické, ale mají i trochu ze siluetu baleríny, která symbolizuje milost. Žijí si svým životem a vyjadřují Serenina ducha s každým pohybem rakety.

Sereny outfity napříč několika ročníky turnaje v New Yorku

 

 

 

 

 

The „Queen“ kolekce obsahuje dres pro oba hrací dny, noční hru, bundu, tašku, limitovanou edici bot NikeCourt Falre 2 (PE edition), The 10: Nike Air Max 97 and The 10: Nike Blazer Mid SW.