• Beauty  • Vlastnoručně otestované značky vyrábějící přírodní netestovanou kosmetiku

Vlastnoručně otestované značky vyrábějící přírodní netestovanou kosmetiku

Posledních pár let vládne “trend” BIO netestované přírodní kosmetiky! Za nás je to bezpochyby trend trendů, který nikdy nevyjde z módy. Stal se nejenom “trendem” v odvětví kosmetiky, ale také životním stylem, smýšlením a filosofií.

Přírodní kosmetika je nejenom friendly k životnímu prostředí, ale také k naší pokožce a v neposlední řadě také mysli. No není hřejivý pocit vědět, že váš krém nikomu a ničemu neublížil? Že je napumpovaný přírodními látkami a že vůně je opravdu skutečná?

V dnešním článku si ukážeme několik na vlastní kůži odzkoušených tipů, které určitě stojí za to! Značky kosmetiky, kterou vám dnes ukážeme jsou nejenom šetrné k životnímu prostředí, ale také krásně voní, dělají skvělou službu a nestojí tisíce, což si mnoho lidí o přírodní kosmetice myslí!

Proč pečující přírodní kosmetika? 

Přírodní kosmetiku, respektive i jakoukoli jinou, je třeba rozdělit na dva okruhy: pečující a dekorativní. Do té pečující spadají tělové krémy, šampony, sprchové gely, peelingy, balzámy na rty apod.. Je to kosmetika, kterou si hýčkáme naše tělo, pečujeme o něj a dodáváme mu vše potřebné, proto je při jejím výběru důležité, znát dobře svůj typ pokožky, vlasů… vědět co vám vyhovuje a prospívá.

Každý sprchový gel vás samozřejmě umyje a zbaví nečistot, co ale oceňujeme na přírodní kosmetice je mimo velké množství friendly benefitů také přidaná hodnota v podobě něčeho navíc pro naší pokožku. Ať už je to například léčivá bylina bojující proti zápachu, proti nadměrnému pocení, tvorbě lupů nebo vypadávání vlasů. Je vždycky lepší jít přírodnější cestou, pokud tady ta možnost je, nezatěžovat naše tělo chemií parabeny a sulfáty.

Německá značka Alverde: 

Produkty alverde neobsahují žádné syntetické vonné, barvicí ani konzervační látky, stejně jako žádné látky na bázi minerálního oleje. Většina produktů alverde navíc nese označení Vegan, které garantuje, že neobsahují žádné živočišné složky. A k tomu všemu je navíc skvěle cenově dostupná!

Za nás umí značka Alverde skvěle sprcháče! Stojí nejenom opravdu pakatel, ale nádherně voní a můžete si vybrat z velkého množství vůní! Za zmíňku stojí také produkty na vlasy! Šampon, kondicionér, maska, lak na vlasy, tužidlo, krém na zkrocení a sprej proti teplu! To je kombo které doma mám a které už nedám z ruky! Všechno mě stálo opravdu pár korun a dělá neuvěřitelnou službu! Doporučuje redaktorka Míša.

Značka Alverde kromě pečující kosmetiky v podobě péče o tělo, vlasy a pleť dělá také dekorativní kosmetiku, která také stojí za vyzkoušení! produkty jsou lehké, voňavé a skvělé na “no make up” make-up! Působí velice přirozeně! Co se pak týká produktů na odlíčení, to značka Alverde také nezapomněla! Za nás typ odličovací pěny! Odlíčí skvěle i řasenku!

Havlíkova přírodní apotéka:

Další z našich oblíbenců! Tahle přírodní netestovaná kosmetika si nás získala! (A to nejenom dokonalými krámky!)

Síla je v přírodě, která nás obklopuje. PhMr. Karel Havlík dobře věděl, že namáhané a poškozené pleti nejlépe pomůže právě sama příroda. Při výrobě našich kosmetických produktů čerpáme z čisté přírody, respektujeme ji a snažíme se od ní poučit. Bylinky, které zpracováváme, si s láskou sami pěstujeme v ekozahradách. Včelí produkty šetrně získáváme z úlů umístěných v čistém a chemicky nezatíženém prostředí. 

Havlíkova přírodní apotéka nabízí opravdu velké množství produktů pečující kosmetiky. Za nás stojí za vyzkoušení celá škála krémů na obličej! Skvělé je, že každý krém je dělán přímo pro váš typ pleti, najde se tam každý!

Zdroje: 1, 2, 3