• Fashion News  • Nová kolekce české značky CHATTY oslavuje svobodu, radost a ženskost

Nová kolekce české značky CHATTY oslavuje svobodu, radost a ženskost

Návrhářská dvojice Anna Tušková a Radka Sirková uvádějí kolekci jejímž ústředním tématem se tentokrát stalo moderní nomádství. Kočovný život a cestování krajinami a kontinenty, sbírání zážitků a vzpomínek, inspirace kulturními fenomény a tradicemi, to vše se snoubí v řadě, která přesně vystihuje současnou tvůrčí náladu návrhářek značky CHATTY.

“Původně jsme se začaly inspirovat autobusovými zastávkami bývalého Sovětského svazu. Jejich tvarosloví a barevnost jsou samy o sobě kulturním fenoménem. Pak se k tomu ale připojila i myšlenka nomádky cestující napříč Evropou a Asií, která se potkává s dalšími ženami, které ji inspirují a ovlivňují tak její styl“, vysvětluje k tématu Radka Sirková.

Kolekce, která vznikla, je tak oslavou svobody, radosti, pohodlí, ale přitom i ženskosti a cílevědomosti. Tvarově je Spring/ Summer 2021 velmi uvolněná. Dominují jí oversized střihy v kombinaci se silně feminními střihy – uvolněné, romantické šaty v délce do půli lýtek, šortky a kalhoty s vysokým pasem tvarově rezonují se zkrácenými bundami ze surového denimu nebo bavlněného patchworku, oversized kabáty i se zdánlivě maskulinním oblekem.

I když je základem palety celé řady hlavně off-white bílá barva, celou kolekci o sedmnácti outfitech doplňují plné odstíny fuchsiově růžové, hnědé, zelené a žluté barvy.

“Pokaždé si zakládáme na použitých materiálech, v naší kolekci naleznete vždy jen přírodní látky jako je bavlna nebo viskóza. Jejich použití má přinést komfort nositelce, ale hlavně jde s naší filozofií, že každý náš kus by měl být recyklovatelný a  nezahlcovat už tak těžce zkoušené životní prostředí”, dodává ke kolekci Anna Tušková.

Součástí kolekce jsou i kožené doplňky jako dvouvrstvé opasky, a nová verze variabilní tašky přes rameno Maat, která vznikla s tvůrčí posilou týmu Martou Babkovou. Celá kolekce je vyrobena v České republice a materiály pocházejí pouze z evropských produkcí. Řada Spring/Summer 2021 vznikla ve spolupráci se šperkařským talentem Mariií Kobelovou, která ji doplnila o masivní prsteny a náušnice.

Zdroj fotografii: archiv značky CHATTY

Marketing manager