• Lifestyle  • 5 zajímavostí o DJ NobodyListen, o kterých možná ani vy sami nevíte

5 zajímavostí o DJ NobodyListen, o kterých možná ani vy sami nevíte

Je mladý, talentovaný a úspěšný. Řeč je o sedmadvacetiletém Jakubu Strachovi aka NobodyListen. Nejen v České republice se proslavil jako DJ, promotér a zakladatel populárního konceptu Addict. Party s tímto názvem navštívily již tisíce mladých lidí, aby si poslechli hudbu předních českých i světových rapperů. Dosud největší účast fenomén Addict zažil v roce 2017 v pražské Malé sportovní hale, kam dorazilo téměř čtyři tisíce lidí. S příchodem pandemie musely jít party a další vystoupení stranou. NobodyListen však nezahálel a i přes zavřené kluby uspořádal monumentální živou show Addict Virtual. Nobody si zároveň splnil svůj dlouhodobý sen a v roce 2020 založil vlastní label Addict Sound. Pokud vás o tomto mladém talentu zajímá víc, jste na správném místě.

Hudební talent mají v rodině

Počátky Nobodyho hudebního nadšení můžeme hledat v jeho rodině. „Kořeny toho, co dělám, jsou asi od dědy z máminy strany, je to velkej jazzman,” prozradil NobodyListen v rozhovoru pro Český rozhlas. Dědeček úspěšného Jakuba prý hrál na trubku, trombon a další nástroje. V Praze pořádal jazzové festivaly, na které se sjížděli známá jazzová jména z různých koutů světa. V hudbě Nobodyho podporovala i jeho maminka, která mu odmala dovážela desky z Ameriky. Tatínek synovi zase kupoval technické vybavení.

Kdy vzniklo jméno NobodyListen?

Umělecké jméno NobodyListen si Jakub vymyslel už ve svých čtrnácti letech, kdy se začal věnovat hudbě. Tehdy význam jména možná odpovídal, dnes má ale od pravdy daleko. Během několika let se sám vypracoval a stal se králem české klubové scény a jeho party Addict patří k nejoblíbenějším hudebním akcím v zemi.

https://twitter.com/NOBODYLISTEN1/status/1387668331633774592?s=20

NobodyListen s přítelkyní Teri Hodanovou pro časopis Esquire

Vášnivý milovník módy

Není velkým tajemstvím, že kromě hudby se Nobody zajímá i o svět módy. V roce 2016 se podílel na street couture kolekci ve spolupráci s ODIVI. Dále fotil pro značky Queens a Footshop. Několik let je modelem dokonce pařížského Dioru. V rámci jeho vlastního konceptu Addict se prodává merch právě ve spolupráci s Queens. Sám za své oblíbené módní návrháře označuje například Alexandra McQueena nebo Rafa Simonse. V několika rozhovorech prozradil, že jeho nejdražší kousek v šatníku stál až šedesát tisíc korun. Zároveň je příznivcem udržitelnosti a nadčasovosti.

Znělky pro celosvětové značky

To co jste o tomto talentovaném mladíkovi možná ještě nevěděli je to, že vytvořil i znělky, které se objevily v reklamách celosvětově známých značek jako je Hugo Boss, GoPro nebo Jägermeister.

Rok 2020 jako nejúspěšnější rok kariéry

Navzdory zrušeným akcím, zavřeným klubům a počáteční finanční nestabilitě NobodyListen o roku 2020 mluví jako o nejúspěšnějším roku své kariéry. Jak už jsme zmínili v úvodu, mladý DJ zrealizoval virtuální Addict a založil vlastní label. V událostech minulého roku vidí přílěžitost pro lokální umělce a věří, že si ze situace jako společnost odneseme jen to dobré.

https://twitter.com/NOBODYLISTEN1/status/1384930107400364032?s=20

Zdroj titulního obrázku: Instagramový účet NobodyListen