• Lifestyle  • Nová pobočka knihkupectví Luxor: soutěž, prosecco a setkání s autory

Nová pobočka knihkupectví Luxor: soutěž, prosecco a setkání s autory

Zajděte o víkendu nakoupit do nově otevřené prodejny knihkupectví Luxor v obchodním centru Westfield Chodov a odneste si spolu s knihami lahev prosecca. Budete mít možnost potkat i známé osobnosti a zasoutěžit si o kávovar. A kdybyste náhodou nevěděli, co kupovat, přidáváme několik knižních tipů.

Do rodiny knihkupectví Luxor přibyla nová pobočka, a to v OC Westfield Chodov. Říkáte si, že tam jste přece už mohli několik předchozích let nakupovat? Ano, ale během tohoto léta se prodejna v rámci obchodního centra přesunula do větších prostor. Zbrusu nový obchod najdete nedaleko původního knihkupectví, jen o patro výš – stačí vyjet po nedalekém eskalátoru a odbočit ostře doleva. Pak už ho nemůžete minout.  Luxor říká, že je knihkupectvím, kde se budete cítit jako doma. U nové prodejny to obzvlášť platí – díky novému prostředí, koberci a přehledně rozestaveným regálům bude vaše návštěva opravdu příjemná.

Se slavnostním otevření se pojí různé akce. Od pátku 27. 8. do neděle 29. 8. dostanete k nákupu nad 499 Kč lahev prosecca nebo si můžete zasoutěžit o kávovar Nespresso (vyhrává nejhodnotnější účtenka).

Autoři za pultem

O víkendu na pobočce potkáte známé osobnosti, jejichž knihy si samozřejmě budete moci na místě pořídit nebo si je nechat podepsat. Roli prodavače si vyzkouší moderátor Vojtěch Bernatský (SO 14:00–15:00), herečky Jana Bernášková (SO 15:30–16:30) či Vlastina Svátková (NE 14:00–15:00), reklamní režisér, herec a bavič Jakub Kohák (SO 17:00–18:00) a Miss World 2006 a zakladatelka Nadace Krása pomoci Taťána Gregor Brzobohatá (NE 15:30–16:30).

Novinky, oblíbené tituly i široký výběr hudebnin a školních potřeb

Na nové pobočce na vás čeká spousta novinek, nejen těch knižních, ale objevíte tam i bohatou sekci papírnictví, kterou jistě s příchodem září ocení hlavně studenti, a pestrou nabídku hudebnin, filmů či společenských her. Seženete zde i spoustu neknižních dárků ve formě čajů (značky Basilur), hrníčků apod.

Pořiďte si nové knihy, ať máte co číst na poslední letní dovolené či při dlouhých podzimních večerech. Pro inspiraci přikládáme několik tipů:

Zátopek (Jiří Walker Procházka)

S filmem, který jste pravděpodobně zaznamenali, přichází na pulty knihkupectví i knižně zpracovaný příběh známého českého běžce Emila Zátopka, čtyřnásobného olympijského vítěze a držitele mnoha sportovních rekordů. Dynamické vyprávění sleduje Zátopka v prolínajících se časových milnících obsahujících jeho vzestupy i pády. Zachycuje i temnější rysy jeho povahy. Poznejte příběh sportovní legendy, jež dosáhla nemožného – a to chtěl jen běhat. Knihu napsal Jiří W. Procházka podle filmového scénáře Davida Ondříčka, Alice Nellis a Jana P. Muchowa.

Imitátor (Daniel Cole)

Pokud jste fanoušky Daniela Cola, tento nový krimiromán vám nemůže v knihovně chybět. Děj románu se odehrává v roce 1989, kdy detektiv Chambers a konstábl Winter pátrají po zločinci se zvrácenou vášní: těla svých obětí nastylizoval do pozic klasických sochařských děl. Nikdo jim ale nevěří, že jde o sériového vraha. Během honičky za podezřelým přijde Chambers málem o život. Jeden případ je poté vyřešen, druhý odložen, vraždy ustanou. Po sedmi letech se k vyšetřování vrací detektiv Marshallová, má k tomu totiž osobní důvody. Přemluví Chamberse a Wintera ke spolupráci, brzy však zjistí, že vrah se rozhodl svou „sbírku“ zkompletovat. Zjistěte, kdo se stane jeho posledním, mistrovským kouskem.

Posilování stresem (Pavel Kolář)

V období po dovolených, kdy se vracíme k práci, usedáme do školních lavic a očekáváme novou nálož úkolů, kterých se musíme chopit, zaplaví nejednoho z nás vlna stresu. Stres vnímáme především jako významnou příčinu vzniku řady tělesných a duševních onemocnění, a chápeme jej jako nebezpečný. Pavel Kolář, celosvětově uznávaný fyzioterapeut a odborník na celostní medicínu, ve své knize Posilování stresem – Cesta k odolnosti mimo jiné rozebírá opačnou úlohu stresových vlivů, a to zejména z hlediska zvýšení odolnosti našeho organismu. Naše tělo a duše v sobě skrývá obrovský potenciál udělat nás nejen silně odolnými, ale také šťastnými. Přečtete si, jak stresu využít a zkvalitnit si život.

Opravdové zločiny (Lucie Bechynková)

Knižně zpracované detaily a zákulisí nejznámějších zločinů podle úspěšného podcastu. Lucie Bechynková, moderátorka a spoluzakladatelka napínavého podcastu Opravdové zločiny, který se letos umístil v anketě Podcast roku na první příčce, vás vezme do nejtemnějších koutů lidské duše. Výběr těch nejzajímavějších světových zločinů, co se kdy odehrály, doplňuje zasvěcený pohled kriminalisty, vězeňského dozorce i právničky. Můžete si být naprosto jistí, že tyhle případy vám nedají spát.

Bez dechu (Jennifer Niven)

Novinka od autorky bestsellerů Všechny malé zázraky a Tíha vesmíru vypráví o mladičké Claudine Henryové, která chtěla před nástupem na vysokou školu strávit skvělé léto s kamarádkou, podniknout životní road trip a možná si vyrazit s klukem, který se jí líbí. Poté, co je opustí otec, je nucena se společně s matkou odstěhovat na místo, kde není ani signál, ani šance na letní románek. Dokud ovšem nepotká záhadného a pohledného Jeremiaha. Co s nimi ale bude, až léto skončí?

Prsa a vajíčka (Mieko Kawakami)

Tip pro vášnivé čtenáře Odeonek. Tato kniha v našem seznamu snad ani nemůže chybět, jelikož ji doporučuje i Haruki Murakami a to je co říct. Příběh, který vypráví o etických dilematech a rozčarováních, rodinných poutech a rozkolech, ale také o (ne)porozumění vlastnímu tělu, jeho potřebám a smyslu.

Zdroj: Luxor