• Lifestyle  • Nová značka 27ASCENT uvádí pocity provázenou kolekci aromalamp AITHÉR

Nová značka 27ASCENT uvádí pocity provázenou kolekci aromalamp AITHÉR

Lenka Kerlická, designérka, šperkařka a zakladatelka české značky 27JEWELRY přichází se svou novou značkou 27ASCENT. Uvádí tak svou první kolekci aromalamp AITHÉR, které stejně jako šperky 27JEWELRY pojí originalita a domácí česká výroba.

Návrhy designu a následná výroba byl ale oříšek. Lenka se držela své vize, s čímž jí nakonec pomohla designérka Eliška Monsportová, která se tak podílela na celkovém návrhu a výrobě. A jaký je tedy finální výsledek? Aromalampy AITHÉR ztělesňují nálady a pocity vycházející z přírodních jevů, kdy při velmi časově náročné práci vzniká organický reliéf skla, který jednou může zhmotnit jemnou stránku a někdy naopak tu rozbouřenou.

“AITHÉR je pro mě spojení síly ohně, jemnosti vůně, křehkosti skla a kujnosti kovu, Všechny čtyři “materiály” jsou v mém životě hodně důležité. Obdiv ke sklu, které jsem začala zpracovávat v ohni mě přivedl k práci se šperkem, a tak se kov stal velmi zásadním materiálem v mém životě,” vysvětluje Lenka Kerlická.

Co se celkového designu týče, jedná se o nadčasové, originální kousky, které podtrhnout i vaši domácnost. Každá aromalampa je originalita sama, jelikož je vyráběna ve speciální formě, díky které vzniká nejen jedinečný tvar, ale i barva.

“Nenacházela jsem však esteticky krásnou lampu, která by pocit z vůně posunula na ještě hlubší prožitek a byla zároveň designovým doplňkem domácnosti. Proto jsem za pomoci šikovného týmu českých umělců vytvořila AITHÉR,” dodává Lenka.

Kolekci AITHÉR nové značky 27ASCENT si můžete prohlédnout či zakoupit v butiku 27JEWELRY v ulici Újezd 19, Praha 1.

Zdroj fotografií: archiv značky 27ASCENT