• Gastro  • Nový Gordon’s Gin vás dostane

Nový Gordon’s Gin vás dostane

Pokud máte rádi gin a citrusové plody, pak byste měli zbystřit. Značka Gordon’s totiž na trh uvedla novinku, kterou si zamilujete – gin s příchutí pomerančů se skvěle vyváženou chutí. Jak chutná? A jaká je vlastně značka Gordon’s?

Málokdo by tuto značku neznal, ale jen málokdo o ní ví něco více. Značka Gordon’s byla založena roku 1769, tedy před více jak 250 lety, a to Alexandrem Gordonem. Nabízí klasický charakter ginu s výraznou, čistou jalovcovou chutí, který je ideální pro míchané drinky. V současné době tato značka patří mezi světovou špičku s nejprodávanějším ginem na celém světě. Získala čtyři královské certifikáty a celou řadu mezinárodních ocenění. Kromě klasického LONDON DRY GIN si můžete pochutnat na ochucených ginech PREMIUM PINK či SICILIAN LEMON. Nejnovějším přírůstkem této značky je pak MEDITERRANEAN ORANGE.

Právě ten poslední jmenovaný naše redakce ochutnala a nějak tak podle nás chutná středomoří – kombinací ginu s příchutí čerstvých pomerančů. Gordon’s Mediterranean Orange Distilled Gin je totiž vyroben z těch nejkvalitnějších surovin, přičemž základem je samozřejmě jalovec. Už jeho samotná zářivě oranžová barva ve vás evokuje léto. Lahodná, šťavnatá chuť a lehce pikantní konec vás pak do tohoto ročního období vrátí. Budete mít pocit, jako by byly do láhve stočeny všechny zážitky, prožitky, radosti a vzpomínky z letní dovolené. 

Tento gin je k dostání ve variantě o objemu 700 ml, takže si na něm můžete pochutnat s celou partou. Chutná skvěle samotný, ale ještě lepší je v klasické kombinaci s tonicem.

Naplňte velkou vychlazenou sklenici kostkami ledu. Na led poté nalijte 30 ml vychlazeného pomerančového ginu Gordon’s Mediterranean Orange a dolijte 120 ml vychlazeného tonicu (jeho volba je na vás). Vše zamíchejte a na závěr ozdobte kolečkem čerstvého pomeranče, efektivně působí i sušený ;-). Na zdraví!

Zdroje: 1, 2